بازی ها

اپل هم از اپیک‌ گیمز شکایت کرد

اپل در حال مقابله کردن با اپیک گیمز بعد از شکایت این کمپانی از اپل برای حذف بازی Fortnite از App Store است. پس از شکایت اپیک گیمز از اپل در ماه آگوست مبنی بر حذف Fortnite از App Store و هفته‌ها جنگ حقوقی میان این دو کمپانی، بالاخره اپل هم دادخواستی برای مقابله با اپیک گیمز به دادگاه ارائه کرد.

جنگ میان این دو کمپانی از آن جایی شروع شد که اپیک گیمز برای دور زدن سود مشارکت اپل یک درگاه اختصاصی برای خرید V-Bucks در بازی Fortnite ایجاد کرد که مخالف قوانین اپل بود و این کمپانی بازی محبوب فورتنایت را از App Store حذف کرد و اپیک گیمز را تهدید کرد که دسترسی توسعه دهنگان این استودیو را به Mac و iOS قطع خواهد کرد.

پس از این درگیری‌ها، اپیک گیمز یک دادخواست علیه اپل و گوگل به دلیل حذف Fortnite از App Store و Play Store به دادگاه ارائه داد.

اکنون پس از گذشت چندین ماه اپل دادخواستی علیه اپیک گیمز به دادگاه ارائه داده است. در این دادخواست که در تاریخ ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور) منتشر شده است اپل از اقدامات خود علیه اپیک گیمز و توسعه‌دهندگان این استودیو دفاع کرده است و اپیک گیمز را یک شرکت چند میلیارد دلاری خواند که برای سود بیشتر قرارداد خود را زیر پا گذاشته است. اپیک گیمز در پاسخ به این دادخواست اپل، با انتشار یک توییت گفت که امیدوار است اپل برای همه توسعه‌دهنگان شرایط یکسانی را در نظر بگیرد.

اکنون بازی Fortnite بر روی پی‌سی، PS4 ،Xbox One و Switch در دسترس است.

منبع
GameRant
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا