بازی ها

بروزرسانی جدید برای بازی‌های Doom از دهۀ 90 میلادی

علاقۀ Bethesda به Doom 1993 تمامی ندارد!

شرکت Bethesda، ناشر عنوان Doom هیچ اجبار و انتظاری در قبال بروز رسانی بازی‌های 27 ساله ندارد؛ ولی همچنان می‌خواهد این کار را انجام دهد. این تصمیم، به نوعی یک تشکر از گیمر‌های وفادار به حساب می‌آید که از روز اول حامی این عنوان بوده‌اند.

Doom نخواهد مرد و این، برای گیمر‌های قدیمی خبر خوبی محسوب می‌شود. چندی پیش، پشتیبانی از افزونه‌های تولید شده توسط کاربران و نیز نرخ فریم‌های بالاتر، به Doom 1993 و Doom II اضافه شده بود و حال، Bethesda اعلام کرده که قرار است قابلیت‌های مدرن بیشتری، طی یک بروزرسانی جدید به این عناوین اضافه شوند.

همان طور که در اطلاعیۀ اخیر این شرکت گفته شده است، Bethesda موتور رندرکنندۀ بازی را طوری تغییر داده است که بتواند برای اولین بار، Doom 1993 را در نسبت تصویر 16:9 رندر کند؛ بدون این که کناره‌های تصویر خالی بمانند. آری، شما خواهید توانست Doom را بدون از دست دادن کناره‌های تصویر روی مانیتور مدرن خود تجربه کنید.

Bethesda updating 27 yo original doom
علاقۀ بتزدا به بازی 27 ساله

همچنین، Bethesda طوری این بازی‌ها را تغییر داده است که بتوانند از ابزار DeHackEd پشتیبانی کنند. این ابزار که توسط Greg Lewis ساخته شده است، به کاربر این اجازه را می‌دهد که بازی را مطابق میل خود تغییر دهد و تجربۀ متفاوتی از آن کسب کند. با این ابزار، شما خواهید توانست اسلحۀ جدیدی به بازی اضافه کنید، رفتار دشمنان بازی را تغییر دهید و تغییرات فراوان دیگری را به آسانی روی بازی اعمال کنید.

امکانات بیشتر…

از دیگر تغییرات بازی Doom می‌توان به قابلیت اضافه کردن نشانه گیر اسلحه (Crosshair)، یک تایمر دقیق میلی ثانیه‌ای به نقشۀ کوچک بازی برای عاشقان رکورد‌های سرعت (Speedruns)، اعلان وارد شدن به مناطق سری برای اولین بار، کنترل‌های لمسی جدید، پشتیبانی از دستۀ بازی در iOS و… اشاره کرد.

شرکت Bethesda در اطلاعیۀ رسمی خود خبر از قابلیت‌های جدید دیگر و رفع برخی خطاها نیز داده است. این طور که به نظر می‌رسد، این بروزرسانی برای تمامی پلتفرم‌ها در دسترس خواهد بود.

منبع
Techsopt
نمایش بیشتر

علی قربانی

هوانوردی، هوانوردی، هوانوردی... در کنارش، کمی هم سخت افزار و تکنولوزی 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا