بازی ها

حجم فوق‌العاده بالای بازی Call of Duty باید کاهش یابد

Modern Warfare به عنوان بهترین بازی سری Call of Duty با مشکل عمده‌ای به نام حجم مورد نیاز مواجه است که باید کاهش یابد. هم‌اکنون در مرداد ماه ۱۳۹۹، بازی Modern Warfare یک غول ۲۰۰ گیگابایتی با آپدیت‌های هر چند وقت یک بار با حجم ۳۰ تا ۸۰ گیگابایت است. حجم بازی به قدری زیاد است که بسیاری از بازیکنان یک درایو کامل را به Call of Duty اختصاص داده‌اند.

امروزه تنها بازی‌های Call of Duty نیستند که حجم بالایی دارند. برای مثال بازی Red Dead Redemption 2 حدود ۱۰۰ گیگابایت از فضای شما را پر خواهد کرد. اما تفاوتی که در این زمینه وجود دارد، این است که Red Dead Redemption 2 یک بازی پایان‌دار است و بعد از اتمام مراحل آن شما قادر به حذف بازی هستید. Modern Warfare یا بتل رویال Warzone اما هرگز پایان نمی‌پذیرند.

امروزه بسیاری از بازی‌های بزرگ دیگر نیز حجم‌های ۶۰ تا ۹۰ گیگابایتی دارند، اما Modern Warfare به تنهایی برای یک بازی شوتر اول شخص بسیار حجیم است. برای مقایسه، لیست زیر شامل بازی‌های شوتری است که مجموع حجم آن‌ها با هم به اندازه‌ی Call of Duty می‌باشد:

تنها استودیو Infinity Ward می‌داند که بازی چگونه به این اندازه حجیم شده است اما مطمئنا حدود ۵۰ نقشه‌ی بازی در حالت مولتی‌پلیر به علاوه‌ی نقشه‌ی بتل رویال ۱۵۰ نفره‌ی Warzone درصد زیادی از آن را به خود اختصاص داده است. این اتفاق پدیده‌ی جدیدی نیست و همان چیزی است که Ubisoft را مجبور به توقف انتشار نقشه‌های جدید برای Rainbow Six Siege و تمرکز روی بازطراحی نقشه‌های قدیمی بازی کرده است. در همین حال بازی Valorant نیز با وجود داشتن تنها ۴ نقشه و حجم کمتر از ۱۰ گیگابایت از محبوبیت بالایی برخوردار است.

تاکنون تنها یک راه حل موقفت برای این مشکل وجود داشته است. در نسخه‌های کنسولی Call of Duty شما می‌توانید حالت‌هایی از بازی که به آن‌ها علاقه ندارید را برای کاهش حجم آن از دستگاه خود پاک کنید. اما اگر شما علاقه‌ای به بتل رویال نداشته باشید همچنان باید حجم اضافه‌ی ۸۰ گیگابایتی Warzone را روی PC خود تحمل کنید. در صورتی که فقط به Warzone علاقه دارید باید بعد از پاک کردن نسخه‌ی فعلی، اکانت جدیدی برای نصب آن بسازید.

آپدیت‌ها و پچ‌های بازی مشکل جدایی هستند. حجم بالای آپدیت‌های فصلی با اضافه شدن محتواها و تغییر در فضای بازی قابل درک است اما گاهی اصلاح باگ‌های بازی نیز نیاز به آپدیت چند ده گیگابایتی دارد.

با همه‌ی این‌ها، Warzone همچنان یک بتل رویال رایگان بسیار محبوب است و در واقع اکتیویژن در حال بررسی امکان انتشار آن به همراه بازی‌های آینده‌ی سری Call of Duty نیز هست.

نیاز به کاهش حجم بازی شدیدا احساس می‌شود و می‌تواند مانع حذف کل بازی به علت کمبود فضا توسط بازیکنان بیشتری شود. اینفینیتی وارد برای اقدام‌های اولیه در این جهت، حجم کلی بازی در نسخه‌ی PS4 را با آپدیت فصل پنجم آن کاهش داده است. حجم نسخه‌ی PC نیز افزایش یافت اما کمتر از فصل‌های قبلی آن.

منبع
PC Gamer
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا