بازی ها

بازی Doom Eternal تحت تأثیر خرید ZeniMax توسط مایکروسافت

مایکروسافت شماری از بازی‌های استودیو Bethesda به Xbox Game Pass اضافه خواهد کرد

اگر اخبار بازی‌ها را دنبال کرده باشید حتماً در جریان هستید که اخیراً شرکت Zenimax یعنی شرکت مادر استودیوی Bethesda توسط شرکت Microsoft خریداری شده است و تمام استودیوهای زیرمجموعۀ Bethesda به استودیوهای بازی سازی ایکس باکس ملحق شده‌اند. اما سر Doom Eternal چه خواهد آمد؟

چندی پیش در صفحۀ رسمی ایکس باکس در شبکۀ اجتماعی توییتر تصویری از یک ایمیل منتشر شده، براساس اطلاعات این تصویر تقریباً مطمئن شدیم که باید در انتظار اضافه شدن بازی جدیدی به سرویس Xbox Game Pass باشیم. حالا درست چند روز پس از انتشار این توییت شاهد اعلام خبر اضافه شدن بازی Doom Eternal به سرویس Xbox Game Pass هستیم. تمام کاربرانی که به سرویس مذکور دسترسی دارند می‌توانند از تاریخ یک اکتبر یا 10 مهر ماه به صورت کاملاً رایگان بازی Doom Eternal را تجربه کنند.

استودیوی Bethesda علاقۀ زیادی به عنوان Doom دارد

نمرات بازی Doom Eternal
نمرات بازی Doom Eternal

استودیوی سازندۀ مجموعه بازی‌های Doom اخیراً سر و صدای زیادی بر پا کرده است، برای مثال می‌توان به مادهای جدیدی که برای بازی‌های قدیمی Doom I و Doom II منتشر کرده اشاره کرد. به عبارتی می‌توان گفت استودیوی Bethesda علاقۀ زیادی به عنوان Doom دارد و هنوز هم برای نسخه‌های قدیمی این بازی بروزرسانی‌های جدید منتشر می‌کند.

از علاقۀ شدید استودیو Bethesda به این عنوان که گذر کنیم نوبت به طرفداران دو آتشۀ Doom می‌رسد، تقریباً سه دهه است که از عرضۀ بازی مجموعۀ Doom می‌گذرد و همچنان شاهد انتشار نسخه‌های جدید و بروزرسانی‌های جدید برای آن هستیم اما در این میان طرفداران این عنوان هم بی کار ننشسته‌اند. در هفته‌های گذشته دیدیم که یکی از طرفداران بازی Doom موفق شده بود تا این بازی را روی یک دستگاه تشخیص بارداری اجرا کند!

هفته‌ای هیجان انگیز برای کاربران Xbox Game Pass

هفتۀ جاری هفتۀ بسیار خوش خبری برای کاربران سرویس‌های مختلف پلتفرم Xbox بود از رایگان شدن بازی‌ The Division 2 و تخفیف‌های ویژه‌اش گرفته تا اضافه شدن بازی Doom Eternal به Xbox Game Pass اما یک خبر بد هم برای کاربران نسخۀ کامپیوتر Xbox Game Pass داریم؛ فعلاً خبری از اضافه شدن این بازی روی نسخۀ کامپیوتر این سرویس نیست و دقیقاً مشخص نیست که آیا این بازی به نسخۀ کامپیوتر هم اضافه خواهد شد یا خیر. بازی Doom Eternal هم اکنون برای کنسول‌های پلی استیشن 4، Xbox One و پلتفرم‌های دیگری مانند Google Stadia و کامپیوترها در دسترس است و آینده برای کنسول‌های نسل نهم یعنی پلی استیشن 5 و Xbox Series X هم عرضه خواهد شد.

اگر کاربر کنسول Xbox هستید فرصت را از دست ندهید خودتان را برای تاریخ 10 مهر آماده کنید، اگر هم کاربر کامپیوتر سرویس Xbox Game Pass هستید توصیه می‌کنیم که ناامید نشوید و منتظر بمانید.

منبع
GamingBolt
نمایش بیشتر

ایمان ایمانی

یه مهندس نرم‌افزار 25 ساله که خورۀ گیم و سخت‌افزاره 👨‍💻
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا