بازی ها

دلیل سرمایه‌گذاری سونی در اپیک گیمز چه بود؟

اگر شما هم فکر می‌کنید که دلیل سرمایه‌گذاری اخیر سونی در اپیک گیمز ، تحسین‌های این شرکت از سونی و کنسول جدید آن بوده است، بد نیست که صحبت‌های اخیر تیم سوئینی، رئیس اپیک گیمز را بخوانید.

شکی نیست که دو کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ طرفداران بسیاری دارند. دو کنسول بازی قدرتمندی که توسعه دهندگان به ستایش آنها پرداختند. اما در این میان شرکت اپیک گیمز فقط به تحسین کنسول پلی‌استیشن ۵ سونی پرداخت و چندان اشاره‌ای به ایکس‌باکس سری ایکس نداشت. اپیک گیمز حتی برای معرفی موتورگرافیکی جدید Unreal Engine 5 از پلی استیشن ۵ بهره گرفت.

روز گذشته مشخص شد سونی رقم ۲۵۰ میلیون دلار در اپیک گیمز سرمایه‌گذاری کرده است. در این بین برخی رسانه‌ها معتقدند که تحسین‌های اپیک گیمز از کنسول PS5 با این سرمایه‌گذاری بی‌ارتباط نیست. به نظر می‌رسد تبلیغاتی که Unreal Engine 5 برای پلی‌استیشن ۵ داشت نیز در این زمینه بی‌تاثیر نبود.

حال به تازگی تیم سوئینی مدیرعامل اپیک گیمز در مصاحبه‌ای با یکی از رسانه‌ها این موضوع را درست ندانسته و به انکار آن پرداخته است. سوئینی معتقد است که هیچ ارتباطی بین تحسین ما و سرمایه‌گذاری سونی وجود ندارد و شرکت ژاپنی به دلایل دیگری تصمیم به این سرمایه‌گذاری گرفته است. او افزود بحث سرمایه‌گذاری به هفته‌ها قبل بازگشته و ما پس از آن به تحسین این کنسول پرداختیم.

به هر حال تمامی این فعالیت‌های تبلیغاتی و تحسین‌ها این افکار را در ذهن به وجود می‌آورند که سونی و اپیک گیمز براساس همین موارد با یکدیگر ارتباط برقرار کرده‌اند و این سرمایه‌گذاری بزرگ را شکل داده‌اند.

به نظر می‌رسد از علل عمده سرمایه‌گذاری، موتور گرافیکی Unreal Engine 5 و استفاده از آن در عناوین انحصاری آینده است. سونی همیشه با شرکت‌های مختلف تعامل دارد و سعی در توسعه عناوین انحصاری قابل توجه دارد.

منبع
GamingBolt
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا