بازی ها

آمار فروش خیره‌ کنندۀ بازی Ghost of Tsushima

آمار فروش دیجیتالی بازی در اولین ماه انتشارش، موفقیت آن را در جذب مخاطب نشان می‌دهد.

ماه گذشته، شاهد انتشار بازی تحسین شده استودیو Sucker Punch، بازی Ghost of Tsushima بودیم. این بازی سامورایی تاریخی-تخیلی جهان باز برای مدت طولانی در دست توسعه بود، تا این که در نهایت ماه گذشته منتشر شد. شاید مراحل ساخت این بازی مدت زیادی وقت برده باشد اما به نظر می‌آید که استودیو از این زمان طولانی جواب خود را گرفته است. منتقدین به‌ خوبی از این بازی استقبال کردند و این عنوان طی سه روز ابتدایی انتشار خود، 2.4 میلیون نسخه فروخت. این فروش فوق‌العاده بازی، رکورد سریعترین فروش بازی‌های First Party کمپانی سونی (Sony) را زد. قبلاً درباره فروش موفق این بازی اخباری شنیده بودیم، حالا طبق آمار منتشر شده به نظر می‌آید این بازی توانسته در بخش دیجیتالی هم طی ماه اول فروش بسیار خوبی را تجربه کند.

با توجه به گزارش منتشر شده از Superdata، این بازی تنها در ماه جولای موفق شده به فروشی نزدیک به دو میلیون نسخه دیجیتال دست پیدا کند. برای تعجب بیشتر، بهتر است بدانید که این بازی در تاریخ 17 جولای عرضه شده و این یعنی عدد 1.9 میلیون نسخه فروشی دیجیتالی فقط دو هفته بعد از انتشار بازی است!

در حال حاضر اطلاعات بیشتری از آمار و ارقام فروش نهایی این بازی منتشر نشده است اما با توجه به همه چیزهایی که تاکنون از فروش بازی می‌دانیم، اشتباه نکردیم اگر بگوییم بازی Ghost of Tsushima، یک موفقیت تجاری بزرگی برای شرکت سونی و استودیو Sucker Punch بوده است.

اما بازی Ghost of Tsushima درباره چیست؟

بازی Ghost of Tsushima داستان یک سامورایی به نام Jin Sakai را در قرن 13 میلادی روایت می‌کند. کسی که با حمله مغول‌ها به جزیره Tsushima وظیفه دارد به هر قیمتی از مردم خود محافظت کند. در ادامه توضیح خلاصۀ رسمی داستان بازی را مطالعه می‌کنید.

«در اواخر قرن 13، امپراطوری مغول‌ها طی مبارزه خود برای فتح شرق، به همه کشورها حمله می‌کند. در این میان جزیره Tsushima تنها چیزی‌ست که بین سرزمین‌ اصلی ژاپن و تهاجم بزرگ مغول‌ها به رهبری یک زنرال بی‌رحم به نام Khotun Khan قرار گرفته است. بعد از به آتش کشیده شدن جزیره توسط موج حمله اول مغول‌ها، سامورایی Jin Sakai به عنوان یکی از آخرین افراد قبیله خود باقی می‌ماند. او مصمم است به هر قیمتی از مردمش دفاع کرده و سرزمین خود را پس بگیرد. برای این کار او باید سنت‌هایی که او را به عنوان یک جنگجو شکل دادند کنار بگذارد تا راه جدیدی را به وجود بیاورد؛ راه Ghost، و برای آزادی Tsushima نبردی غیر متعارف انجام دهد.»

بازی Ghost of Tsushima هم اکنون برای کنسول پلی استیشن 4 در دسترس است. همچنین یک بسته گسترش‌دهنده چند نفره به نام Legends هم در تاریخ نامعلومی در پاییز امسال برای بازی منتشر خواهد شد.

نمایش بیشتر
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا