بازی ها

کارگردان God Of War: قیمت بازی ها باید افزایش یابد

کارگردان بازی محبوب و خوش‌ساخت God of War معتقد است که قیمت بازی ها باید افزایش پیدا کند. اگر می‌خواهید بدانید که ماجرای افزایش قیمت بازی‌ها از کجا شروع شد حتما ادامه متن را بخوانید.

شرکت 2K Games اخیرا با معرفی بازی شبیه ساز ورزشی بسکتبال NBA 2K21 برای کنسول‌های نسل بعدی، مشخص کرد که این بازی با قیمت بیش از ۷۰ دلار منتشر خواهد شد.

این موضوع نشان داد که شرکت‌های تولیدکننده بازی قصد دارند برای نسل نهم، قیمت بازی‌های خود را افزایش دهند. به نوعی 2K Games آغازگر واکنش‌های منفی بازیکنان و گیمرها نسبت به این موضوع بود. زیرا تصور نمی‌شد با نسل نهم قرار است قیمت بازی‌ها نیز افزایش یابد. همین امر موجب شد تا Cory Barlog کارگردان سری بازی‌های پرطرفدار God of War در توییتر خود نسبت به این موضوع واکنش دهد.

او بیان داشت که قیمت ۷۰ دلار هزینه بالایی نیست و بایستی قیمت بازی‌ها در نسل جدید افزایش پیدا کند. باتوجه به اینکه بازی‌های نسل جدید به دلیل کیفیت بالاتر، هزینه تولید بیشتری دارند، قیمت نیز باید افزایش یابد.

شاید گفته کوری بارلوگ در روی کاغذ منطقی به نظر برسد اما شواهدی وجود ندارد که دلیل اصلی این افزایش چیست.  برای مثال شرکت 2K Games در معرفی بازی NBA 2K21 داشته، گرافیکی را به نمایش گذاشت که تفاوتی بین دو نسخه پلی‌استیشن ۵ و ۴ را به وضوح نشان نمی‌داد.

این موضوع برای گیمرها راضی کننده نیست و آنها به دنبال یک پاسخ منطقی هستند که چرا باید یک عنوان نسل جدید را با هزینه بیشتر خریداری کنند. این در حالی بوده که اختلاف گرافیکی بسیار زیادی قابل مشاهده نیست تا این موضوع قابل هضم باشد.

این عنوان طی ۱۵ سال گذشته هیچ افزایش قیمتی نداشته و حالا 2K تصمیم گرفته به آرامی افزایش قیمتی در نظر بگیرد. تاکنون هیچ ناشر دیگری به جز 2K Games به افزایش قیمت عناوین نسل نهمی اشاره مستقیم نداشته است.

منبع
GamingBolt
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا