بازی ها

دلیل تعطیلی سرویس Mixer چه بود؟

حتما از اینکه سرویس Mixer تعطیل می‌شود باخبر شده‌اید. اما دلیل این تعطیلی چیست که مایکروسافت علارغم هزینه‌های سنگینی که کرده حاضر به انجام آن شده است؟

شرکت مایکروسافت شبکه استریم گیمینگ Mixer را به عنوان یک شبکه رقیب توییچ و برخی دیگر معرفی کرد. اما گویی این شبکه یا پلتفرم نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و مایکروسافت را راضی به ادامه فعالیت کند. البته گفته شده این پلتفرم از مشکلات داخلی هم رنج می‌برد و سرویس استریم گیمینگ چندان موفقی نبود. اخیرا Business Insider مصاحبه‌ای با یکی از اعضای سابق میکسر داشت و توانست به اطلاعات جالبی دست یابد.

در سال ۲۰۱۶ استارت‌آپی به نام Beam تصمیم گرفت سرویس استریم گیمینگی را با نام خود راه‌اندازی کند. سرویسی که بعدها به Mixer تغییر نام پیدا کرده است. از موسسان اصلی این استارت‌آپ باید به Matt Salsamendi و James Boehm اشاره کرد.

این سرویس جدید تعامل بهتری بین بازیکنان به وجود می‌آورد و تاخیر کمی داشت. کسانی که میکسر را تاسیس کردند قصد داشتند از توییچ پیشی بگیرند و یک سرویس کامل ارائه دهند. میکسر هزینه‌های بزرگی کرد تا استریمرهای معروف را به سمت پلتفرم خود هدایت کند تا این پیشی گرفتن را عملی کند. یکی از آنها PewDiePie بود که در سال ۲۰۱۷ به این سرویس آمد.

این هزینه‌ها برای Mixer جز ضرر هیچ سودی نداشت و نتوانست کاربران را مجاب سازد تا از توییچ و پلتفرم‌های مشابه به میکسر بیایند. در سال ۲۰۱۹ بود که Mixer بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار به نینجا پرداخت کرد اما این معامله نیز چندان به نفع میکسر نبود تا بتواند موفق باشد. Salsamendi در گفتگو با Business Insider بیان داشت که نینجا قرار بود به میکسر بیاید تا طرفداران آن هم به این پلتفرم بیایند اما معامله با نینجا چندان موثر واقع نشد.

Ninja بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دنبال کننده در میکسر دارد اما در توییچ این تعداد ۱۵ میلیونی است. میکسر همچنین با مشکلات داخلی هم مواجه شد و از جمله‌ی آن‌ها افزودن ویژگی‌های جدید بود. ویژگی‌هایی که هزینه در برداشته و موجب می‌شد تا میکسر نه‌تنها رشدی نداشته باشد بلکه هزینه هم پرداخت کند.

هر دو موسس میکسر در اواخر سال ۲۰۱۹ این شرکت را ترک کردند. اتهاماتی هم به این سرویس وارد شد و در نهایت باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا مایکروسافت قصد دارد تا این سرویس را باری دیگر زنده کند یا خیر.

منبع
GameSpot
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا