بازی هاسخت افزار

بزرگی کنسول PS5 بی‌حکمت نیست.

اطلاعات بیشتر درباره مبارزه تنگاتنگ سونی و مایکروسافت برسر حکمرانی بر دنیای کنسول‌ها!

نکات برگزیده مطلب
  • درز جزئیات و گمانه زنی‌ها درباره کنسول PS5 و ظاهر غیرمعمول آن همچنان ادامه دارد و در اینجا آن‌ها را بیشتر بررسی می‌کنیم.

وقتی ماه گذشته کنسول PS5 معرفی شد، بسیاری از مردم از طراحی عجیب آن شگفت زده شده بودند. چراکه این کنسول از طراحی ساده و مشکی کنسول‌های نسل اخیر فاصله زیادی گرفته و به سراغ رنگ ‌بندی سفید – مشکی و طراحی بدنه مدرن و پر از خم رفته بود. با اینکه زمان زیادی طول نکشید تا گیمرها شروع به ساخت Meme درباره آن کنند، توجه بعضی دیگر از کاربران به افزایش ناگهانی اندازه کنسول درمقایسه با PS4 و حتی PS3 Fat جلب شد. طبق گفته یکی از کارمندان شرکت سونی، چون این دستگاه گرمای بسیار زیادی تولید می‌کند، برای نصب سیستم خنک کننده مناسب، این افزایش اندازه اجتناب ناپذیر بود.

وقتی یکی از کاربران در لینکدین پرسید که چرا دستگاه اینقدر بزرگ است، مسئول Playstation UX مت مک‌لارن جواب داد: «گرما. این نسل از کنسول‌های بازی سوپرکامپیوترهای کوچک هستند. با اینکه پردازش با تکنولوژی 7 نانومتری عملکرد گرمایی خوبی را نسبت به قدرت تولید شده دارد، اما این قدرت بسیار بالاست.»

هرچند ممکن است دلایل دیگری نیز برای این اندازه بزرگ مطرح باشد اما یک نمونه اولیه درز پیدا کرده از شرکت سونی این امکان را ایجاد می‌کند که این شرکت در حال ساخت یک کارتریج مخصوص PS5 است. از طرفی بعضی از کاربران معتقدند که این قطعه درز پیداکرده یک حافظه SSD خارجی برای کنترل بیشتر حافظه کنسول است. خود شرکت سونی هیچ پاسخ رسمی درباره این گمانه زنی‌ها نداده است.

«گرما. این نسل از کنسول‌های بازی سوپر کامپیوترهای کوچک هستند. با اینکه پردازش با تکنولوژی 7 نانومتری عملکرد گرمایی خوبی را نسبت به قدرت تولید شده دارد، اما این قدرت بسیار بالاست.» مت مک‌لارن – مسئول تجربه کاربری Playstation

بازی‌های در دسترس:

ما همچنان از قیمت PS5 و لیست بازی‌های آن چیزی نمی‌دانیم؛ اما احتمال می‌رود که جزئیات بیشتر طی هفته‌های آینده منتشر شوند.

بیشتر بازی‌های اصلی که در رونمایی معرفی شدند نیز نمی‌توانند تا زمان عرضه کنسول به بازار آماده شوند. هرچند بدون این بازی‌ها نیز PS5 بازی‌های Third Party زیادی را پشتیبانی خواهد کرد. از این بازی‌ها می‌توان به بازی‌های ورزشی مانند Madden و NBA 2K و (احتمالاً) سری بازی‌های Call of Duty اشاره کرد.

بعضی از این بازی‌ها، عرضه‌های بین‌نسلی خواهند بود و از طرفی بعضی از شرکت‌های منتشرکننده‌ بازی به کاربران این امکان را می‌دهند تا کنسول خود را آپدیت کنند و به صورت رایگان بازی‌ها جابه‌جا شوند.

 

درباره شرکت سونی و PS4 اینجا بیشتر بخوانید.

 

البته کنسول Xbox Series X نیز کنسول بزرگی است، اما فرم ظاهری آن حالت کیس کامپیوتر داشته و برای کاربران ظاهر آشناتری دارد. این کنسول را، همانند PS5، می‌توان خوابیده یا ایستاده استفاده کرد؛ هرچند به نظر نمی‌آید که مانند PS5 نیازمند پایه برای حالت ایستاده باشد.

نظر شما درباره اندازه و ظاهر دو کنسول سونی و مایکروسافت چیست؟ آیا سونی زیاده روی کرده و یا مایکروسافت بیش از حد محافظه کارانه عمل کرده است؟

منبع
سایت گیم اسپات
نمایش بیشتر
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا