بازی ها

استودیو Saber Interactive، مسئول پورت The Witcher 3 به نسل بعد

نسخۀ نسل بعدی The Witcher 3 در سال 2021 منتشر خواهد شد

دیروز، خبر عرضۀ نسخه نسل بعدی بازی The Witcher 3 برای پلتفرم‌های پلی استیشن 5 و Xbox Series X منتشر شد. حال، شرکت CD Projekt RED تأیید کرد مسئولیت پورت این نسخه را بر عهده ندارد و قرار است استودیو Saber Interactive این کار را انجام دهد.

همان‎‌طور که اشاره شد، استودیو Saber Interactive مسئولیت پورت نسخۀ نسل بعدی بازی The Witcher 3 را بر عهده دارد. هم‌چنین، این شرکت پیش‌تر مسئول پورت نسخۀ Nintendo Switch این بازی بود که توانست به خوبی از عهدۀ آن بر بیاید. Saber رهبری توسعۀ نسخۀ کامل بازی را برای پلتفرم‌های پلی استیشن 5 و Xbox Series X به همراه نسخۀ ارتقاء یافتۀ کامپیوتر از طریق خرده فروشی‌ها، دوباره عرضه کند.

Saber Interactive قرار است از تمام توان کنسول‌های پلی استیشن 5 و Xbox Series X به همراه کامپیوترهای رده بالا بهره گرفته تا بتواند قابلیت‌هایی نظیر Ray Tracing، بارگذاری سریع‌تر، پشتیبانی از رابط PCIe 4.0 برای اس اس دی، هدف اجرای بازی به صورت 4K و 60 فریم بر ثانیه و دیگر موارد را در این نسخه قرار بدهد.

در همین راستا، آدام کیچینسکی، رئیس شرکت CD Projekt RED توضیحاتی ارائه کرد:

«درمورد The Witcher 3 و نسخۀ نسل بعدی آن؛ این پروژه در خارج از استودیوی ما و توسط همکار اثبات شدۀ ما که پیش‌تر پورت نسخۀ Nintendo Switch و 4K بازی The Witcher 3 را بر عهده داشت، قرار است پورت نسخۀ نسل بعدی این عنوان را نیز انجام بدهد. بنابراین، آن‌ها از قبل راجع به فناوری ما به خوبی آگاهی دارند.»

او در ادامه افزود:

«ما از آن‌ها خواسته‌ایم تا پورت نسخۀ نسل بعدی این بازی را آماده کنند و همان‌طور که در طول معرفی این نسخه گفتم، انتظار یک تجربۀ تماماً نسل بعدی با ویژگی‌های نسل بعد را داریم. اما، این مورد در توسعۀ عناوین نسل بعدی که توسط خود استودیو CD Projekt RED در حال انجام است، تداخلی ایجاد نمی‌کند و تأیید می‌کنیم نسخه نسل بعدی منتشر خواهد شد.»

کیچینسکی تصریح کرد، نسخۀ نسل بعدی بازی Cyberpunk 2077 توسط خود CD Projekt RED توسعه داده می‌شود و مسئولیت آن بر عهدۀ استودیوهای خارجی نظیر Saber Interactive نخواهد بود.

«خب، ما دو چیز را در این‌جا باید از هم تکفیک کنیم: نسخۀ فعلی Cyberpunk 2077 که در نوامبر سال جاری منتشر می‌شود و با شروع نسل بعدی کنسول‌ها، می‌توانید نسخۀ بهبود یافتۀ آن را با جزئیات بصری به نسبت بالاتر روی این پلتفرم‌ها نیز تجربه کنید. اما، نسخه تماماً نسل بعدی این بازی برای سال آینده برنامه ریزی شده و توسط خود CD Projekt RED توسعه داده می‌شود.»

در پایان لازم به ذکر است، نسخۀ نسل بعدی بازی The Witcher 3 در سال 2021 برای کنسول‌های پلی استیشن 5، Xbox Series X و کامپیوتر عرضه خواهد شد. کسانی که هم‎اکنون این بازی را روی پلی استیشن 4، Xbox One و کامپیوتر در اختیار دارند، در آینده قادر خواهند بود تا به صورت رایگان به تجربه نسخۀ نسل بعدی The Witcher 3 نیز بپردازند.

منبع
سایت توییک تاون
نمایش بیشتر

سهیل حسینی

گیمر، علاقه مند به تکنولوژی و بازی های ویدئویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا