بازی ها

Shroud به توییچ بازمیگردد

Shroud در توییتی اعلام کرد که به توییچ بازمی‌گردد

Shroud که یکی از بهترین استریمرهای دنیاست و از زمان شروع فعالیت سرویس استریمینگ مایکروسافت، یعنی Mixer، به این پلتفرم مهاجرت کرده بود، به استریم روی توییچ، جایی که این کار را شروع کرده بود بازمی‌گردد. مدتها بود که این استریمر اشاراتی به این موضوع داشت اما امشب، به طور رسمی و با توییتی با متن: «دارم میام خونه»، این موضوع را رسماً تأیید کرد.

به گفتۀ Kotaku، این بازگشت، بخشی از یک قرارداد انحصاری جدید، میان Shroud و توییچ میباشد. او می‌تواند پول دریافتی از این قرار داد را به رقم سرسام آور دریافتی‌اش از Mixer اضافه کند.

در دنیای امروز، استریمر بودن شغل پرسودی است؛ چرا که نگاه همۀ غول‌های تکنولوژی را برای تبلیغات به خود جذب میکند و از هم پاشیدن سرویس Mixer نیز به این آشفته بازار، دامن زد.

دلیل اتفاقات اخیر دنیای استریمینگ چیست؟

مدتها بود که سه تا از بزرگترین استریمرها یعنی Ninja، Shroud و Dr Disrespect تکلیف نامشخصی داشتند. پس از کش و قوس های فراوان؛ به نظر می‌آید Dr disrespect پس از بن شدن بی‌دلیل از سرویس توییچ، با استریم روی یوتیوب آن هم بدون هیچ قرارداد خاصی، به اندازۀ کافی از منابع عادی کسب در آمد میکند. نینجا هم هنوز تصمیم ثابت و دقیقی نگرفته اما استریمی روی توییچ انجام داده که به نظر نمی‌رسد قرارداد خاصی پشت آن باشد.

به هر حال به نظر می‌رسد باز هم شاهد تغییر پلتفرم توسط استریمرها باشیم و حال با از بین رفتن Mixer، سه مهرۀ اصلی این صنعت یعنی؛ یوتیوب، توییچ و فیسبوک گیمینگ هستند که توییچ با اختلاف زیاد محبوب‌ترین و از آن سو فیسبوک گیمینگ، کم مخاطب ترینِ این سرویس‌هاست. به عرصه آمدن و سپس از میان رفتن کامل سرویس Mixer تغییرات گیج کننده‌ای برای بازیکنان و بینندگان به همراه داشت که اثرات آن هنوز هم مشهود است.

توییچ هنوز هم با اختلاف محبوب‌ترین سرویس استریم است و با اضافه شدن دوبارۀ Shroud، فقط یکی از بهترین استریمرهای قابل جذب برای رقبای خود را خط زد و کار رقبا را برای نزدیک شدن به محبوبیتی در حد و اندازۀ توییچ بسیار سخت‌تر از قبل کرد.

منبع
سایت فوربز
نمایش بیشتر

ایمان ملکشاهی

طراح گرافیک نیمه حرفه ای، دانشجوی اقتصاد دانشگاه تهران، عاشق تکنولوژی، به شدت علاقه مند به شوتر نظامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا