بازی ها

سونی در موقعیت خوبی برای خرید استودیو WB Games قرار دارد

یکی از تحلیلگران دنیای بازی‌های رایانه‌ای اعتقاد دارد سونی در موقعیت خوبی برای خرید استودیو WB Games قرار دارد.

چندی پیش بود که خبر خرید استودیو Bethesda توسط مایکروسافت باقیمت ۷ میلیارد دلار حسابی سروصدا به‌ پا کرد (خبر خرید Bethesda توسط مایکروسافت را می‌توانید به‌صورت کامل در «مایکروسافت Bethesda را به قیمت ۷.۵ میلیارد دلار خرید» مطالعه نمایید). مایکروسافت با خرید استودیو Bethesda حق امتیاز بازی‌های محبوبی مانند Doom ،Fallout و The Elder Scrolls را در اختیار گرفت. همین امر باعث شد تا سونی نیز به فکر خرید یک استودیو بازی‌سازی جدید بیافتد.

Michael Pachter یکی از تحلیلگران دنیای بازی‌های رایانه‌ای در مصاحبه با GamingBolt اعلام کرد که بهترین جواب سونی به خرید استودیو Bethesda توسط مایکروسافت می‌توانند خرید استودیو بازی‌سازی WB Games باشد. Michael Pachter معتقد است که اگر AT&T دوباره قصد فروش استودیو WB Games را داشته باشد سونی در وضعیت خوبی برای خرید این استودیو قرار دارد.

اوایل سال جاری میلادی بود که AT&T قصد فروش استودیو بازی‌سازی WB Games را داشت و مایکروسافت یکی از کمپانی‌هایی بود که تمایل زیادی به خرید این استودیو داشت اما وقتی John Stankey مدیر ارشد AT&T به تبدیل به مدیرعامل این کمپانی شد، فروش استودیو WB Games منتفی شد (خبر مربوط به منصرف شدن AT&T از فروش استودیو WB Games را می‌توانید به صورت کامل در «فروش کمپانی WB Games کنسل شد» مطالعه نمایید). Michael Pachter معتقد است حالا که استودیو Bethesda با قیمت ۷.۵ میلیارد دلار به فروش رسیده است اگر AT&T یک مشتری خوب برای استودیو WB Games پیدا کند آن را به فروش می‌رساند.

Michael Pachter معتقد است عناوین تولیدشده توسط استودیو WB Games مانند Batman و Mortal Kombat می‌توانند بازی‌های مناسبی برای سونی باشند البته اگر AT&T فقط IPهای مربوط به این استودیو را بفروشد سونی نمی‌تواند این بازی‌ها را به‌صورت انحصاری و فقط برای PlayStation عرضه کند.

منبع
GameRant
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا