بازی ها

سرویس ابری گیمینگ Steam در دست توسعه است!

بر اساس کدهایی که در جدیدترین نسخه‌ی بتا کلاینت استیم اضافه شده است، می‌توان گفت سرویس ابری گیمینگ Steam در دست توسعه است!

مدت‌هاست این شایعه وجود دارد که استیم مشغول کار روی سرویس ابری گیمینگ اختصاصی خود است. چند خط کدی که اخیراً در آخرین نسخه‌ی کلاینت Steam پیدا شده است این شایعه را تایید می‌کند.

در سورس کلاینت استیم چند خط کد اضافه شده است که به چیزی تحت عنوان سرویس ابری گیمینگ ارجاع داده شده‌اند. یکی از متدهای استفاده شده «GetCloudGameTimeRemaining» است که به وضوح مربوط به Cloud Gaming است.

بعد از شایعاتی که در سال گذشته منتشر شد، این اولین باری است که درباره‌ی سرویس ابری گیمینگ استیم خبرهایی می‌شنویم. البته اینکه استیم روی یک سرویس ابری گیمینگ کار کند چندان موضوع دور از انتظاری نیست، اغلب شرکت‌های بزرگ از جمله گوگل، مایکروسافت، آمازون و حتی انویدیا سرویس‌های خودشان را در این زمینه طراحی کرده‌اند.

استیم در حال حاضر هم سرویس‌های ابری متعددی از جمله Steam Link Anywhere ،Steam Link و Steam Remote Play دارد اما هنوز جای یک سرویس که از کامپیوتر کاربر به عنوان سرور استریم استفاده نکند خالی است.

نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا