بازی ها

رکورد شکنی Twitch با ۵ میلیارد ساعت بازدید

پلتفرم Twitch با ۵ میلیارد ساعت بازدید در سه ماه‌ی دوم سال جاری میلادی رکورد شکنی کرد و تا زمانی که مردم در خانه بمانند، همچنان بازدیدکنندگان Twitch افزایش می‌یابد.

در طول سه‌ ماه‌ی اول سال میلادی، Twitch رکورد ۳ میلیارد ساعت بازدید را برای اولین بار به نام خود ثبت کرد. این شتاب رو به بالا در سه ماه‌ی دوم سال میلادی همچنان حفظ شد تا به بیش از ۵ میلیارد ساعت بازدید از این سرویس استریمینگ تنها در طول ۳ ماه برسد.

گزارش‌ها از افزایش بی‌نظیر محبوبیت این سرویس در طول همه‌گیری کروناویروس خبر می‌دهند به گونه‌ای که رکورد سال گذشته Twitch تنها ۲.۷ میلیارد ساعت بوده‌ است. همه‌ی رقیبان این شرکت از نزدیک شدن به این رکورد بازماندند به گونه‌ای که سرویس‌‌های استریم Youtube Gaming رکورد حداکثر ۱.۵ میلیارد ساعت و Facebook Gaming حدود ۸۲۲ میلیون ساعت بازدید را ثبت کردند. سرویس استریمینگ مایکروسافت، میکسر که هم‌اکنون از رده خارج شده است، نیز در جایگاه چهارم بازدید با تنها ۱۰۶ میلیون ساعت در طول سه ماهه‌ی دوم سال میلادی قرار گرفت. استریمرهای برجسته میکسر، Shroud و Ninja، که طبق ارزیابی‌ها با بیش از ۲۰ میلیون دلار برای جابجا شدن به این سرویس وارد آن شدند، هم‌اکنون می‌توانند به Twitch بازگردند تا رکوردهای آن فراتر از این نیز برود. Twitch در سایر آمارها نیز گوی رقابت را از سایرین ربود به گونه‌ای که در آن حدود ۱۰ میلیون کانال استریمینگ منحصر به‌ فرد وجود دارد که بیش از ۱۹۲ میلیون ساعت محتوا در سه ماه گذشته منتشر کردند که بیش از دوبرابر رکورد این سرویس در سه ماهه‌ی اول سال است.

رکورد شکنی Twitch با ۵ میلیارد ساعت بازدید

بازی‌ای که بیشترین میزان بازدید را به خود اختصاص داد Valorant بود که باعث شکسته شدن رکورد میزان بازدید در یک روز در ۸ آپریل (۲۰ فروردین) امسال شد. بازی شوتر کمپانی Riot Games همچنان با بیش از ۵۳۴ میلیون ساعت بازدید بیش از بازی PUBG Mobile با ۲۳۷ میلیون ساعت و Fortnite با ۱۷۴ میلیون ساعت با قدرت در جایگاه اول قرار دارد.

در همین زمان، شرکت Electronic Sports League برتری خود در بازار Esports را نشان داد به گونه‌ای که رویدادهای ESL One و ESL Pro League به ترتیب در جایگاه‌های اول و سوم بیشترین بازدید در بین رویدادهای Esports با بیش از ۲۶ میلیون و ۲۰ میلیون ساعت قرار گرفتند. تورنومنت Primier Spring Showdown از بازی محبوب Counter Strike:Global Offensive نیز با بیش از ۲۲ میلیون ساعت بازدید در مقام دوم قرار گرفت.

منبع
GameSpot
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا