بازی ها

قرار است واقعیت مجازی به GTA V بیاید؟

ممکن است پرفروش‌ترین سرگرمی تاریخ به واقعیت مجازی بیاید

نکات برگزیده مطلب
  • احتمالاً شرکت Rockstar Games برای ساخت واقعیت مجازی بار دیگر با VGD همکاری خواهد کرد.

استودیوی استرالیایی سازنده بازی Video Games Deluxe (به اختصار VGD) چندین فرصت شغلی برای کار روی واقعیت مجازی یک بازی AAA را در سایت LinkedIn گذاشته است.

عنوان این فرصت شغلی می‌گوید: «به دنبال برنامه نویس‌های با سابقه برای توسعه واقعیت مجازی یک بازی AAA جهان‌باز (Open World) هستیم»

به نظر می‌آید که این استودیو به دنبال برنامه بنویس بازی، طراح بازی و انیماتور ارشد است. سایت Motley Fool معتقد است که این پروژه احتمالاً GTA V باشد.

این فرض بر این اساس است که استودیوی VGD از سال 2013 فقط با Rockstar Games کار کرده است. این شرکت همان استودیویی است که VR Spinoff بازی LA Noire: The VR Case Files را ساخته بود. اما شرکت Rockstar لیست طولانی از بازی‌های جهان‌باز دارد که از GTA 3 شروع می‌شود، پس چرا GTA V؟

کدام بازی به واقعیت مجازی می‌آید؟

اولاً، اولین بازی جهان‌باز شرکت Rockstar که VGD حالت واقعیت مجازی آن را ساخت، بازی LA Noire VR بود؛ پس قدم منطقی، باید بازی جهان‌باز بعدی منشر شده توسط شرکت Rockstar باشد، که یعنی GTA V. باید توجه داشت که پرش به بازی Red Dead Redemption 2 قدمی جاه طلبانه است؛ زیرا از آنجایی که بازی‌های قدیمی‌تر ز نظر سخت افزاری چالش کمتری ایجاد می‌کنند، ساخت VR Port برای آنها ساده‌تر است.

از طرفی، احتمال اینکه این پروژه برای بازی Red Dead Redemption 1 باشد نیز ضعیف است. در توضیحات انیماتور ارشد این فرضت شغلی آمده است که فرد استخدام شده با «شخصیت‌ها، خودروها، اسلحه‌ها و سایر عناصر عمومی کار خواهد کرد». وجود خودرو در این VR Port، گزینه‌های موجود را به سری بازی‌های GTA و یا LA Noire محدود می‌کند. بازی GTA V حدود 7 سال پیش برای اولین بار برای PS3 منتشر شد و حالا در بهترین موقعیت برای عرضه دوباره در قالب واقعیت مجازی قرار دارد.

احتمال دیگر این است که استودیوی Video Games Deluxe قرار است روی ادامه بازی LA Noire کار کند، که با توجه به کوتاه بودن بازی LA Noire: VR Case Files اتفاق محتملی است. هرچند، به نظر می‌آید که پروژه LA Noire: VR Case Files حکم دست گرمی را برای استودیوی VDG داشت تا ببیند ساخت واقعیت مجازی برای یکی از بازی‌های جهان‌باز شرکت Rockstar چگونه خواهد بود؛ تصمیمی هوشمندانه برای آماده سازی برای پروژه‌ای بزرگتر و جاه طلبانه‌تر.

ورود GTA V به واقعیت مجازی می‌تواند قدمی مثبت برای شرکت Rockstar و درکل دنیای واقعیت مجازی باشد. داشتن دروازه مستقیم به دنیای VR و ساخت بستر آن می‌تواند به شرکت Rockstar این اجازه را بدهد که در آینده برای بازی‌های موفق خود پورت واقعیت مجازی نیز منتشر کند.

منبع
سایت تک اسپات
نمایش بیشتر
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا