سخت افزار

تولید تمام تراشه‌های Snapdragon 875 به شرکت سامسونگ واگذار شد

شرکت Qualcomm تولید تمام تراشه‌های Snapdragon 875 را به شرکت سامسونگ واگذار کرد

براساس گزارشاتی که تاکنون منتشر شده انتظار می‌رود در اواخر سال 2020 در ماه دسامبر شاهد رونمایی از جدیدترین تراشۀ شرکت Qualcomm یعنی Snapdragon 875 باشیم. البته هنوز نام دقیق این تراشه مشخص نیست و نام مذکور را تنها بر اساس الگوی نام گذاری شرکت Qualcomm حدس زده‌ایم که بعید هم نیست محصول آیندۀ این شرکت Snapdragon 875 نام‌گذاری شود.

سامسونگ در تولید تراشه‌های پنج نانومتری مشکل دارد!

اخیراً از سوی برخی رسانه‌های کره‌ای گزارشاتی منتشر شده که به نظر می‌رسد شرکت Qualcomm سفارش تولید تراشه‌های خود را تنها به یک شرکت واگذار کرده است. در همین زمینه کمی قبل‌تر گزارشاتی اعلام شد که این شرکت، تولید تراشه‌های نسل بعدی خود را به شرکت TSMC واگذار کرده است.

همچنین دربارۀ این تصمیم‌گیری شرکت Qualcomm نیز گفته شد که شرکت سامسونگ در تولید تراشه‌های مبتنی بر لیتوگرافی 5 نانومتری با مشکلاتی مواجه است و به همین خاطر سفارس تولید این تراشه‌ها به شرکت TSMC واگذار شده است.

وعدۀ تولید تراشه‌ها با هزینۀ کمتر سبب رضایت شرکت Qualcomm شد

اکنون اخبار جدیدی از رسانه‌های کرۀ جنوبی مبنی بر اینکه شرکت سامسونگ موفق شده تا سفارش تولید تمام تراشه‌های Snapdragon 875 را از شرکت Qualcomm بگیرد، به دستمان رسیده است. به عبارت دیگر اینطور به نظر می‌رسد که شرکت سامسونگ پیشنهاد بهتری نسبت به شرکت TSMC به شرکت Qualcomm داده است و مسلماً قرار است با دریافت هزینۀ کمتری تراشه‌های Snapdragon 875 را تولید کند.

شرکت سامسونگ یک شرکت گسترده است و از بخش‌های متعددی تشکیل شده است که یکی از آن‌ها همین بخش تولید تراشه‌ها است. این شرکت به عنوان یک تولید کنندۀ قدرتمند در دنیا محسوب می‌شود که البته بی رقیب هم نیست. از رقبای بزرگ شرکت سامسونگ در جهان می‌توان به دو شرکت TSMC و MediaTek اشاره کرد که به عنوان بزرگان تولید کنندۀ تراشه‌ برای گجت‌های قابل حمل شناخته می‌شوند.

Qualcomm's Snapdragon 855
تراشۀ Snapdragon 855

در برخی دیگر از گزارش‌هایی که منتشر شده‌اند دربارۀ درآمد حاصل از تولید تراشۀ جدید Snapdragon برای شرکت سامسونگ صحبت شده است، درآمدی معادل 850 میلیون تا 1 میلیارد دلار که رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود. در جریان برگزاری نماشگاۀ IFA 2020 شرکت Qualcomm در کنفرانس خبری خود اعلام کرد که در محصولات مختلف برندهایی نظیر Xiaomi و Oppo قرار است شاهد استفاده این تراشۀ مذکور باشیم و انتظار می‌رود که گوشی هوشمند Xiaomi Mi 11 اولین دستگاهی باشد که با تراشۀ Snapdragon 875 روانۀ بازار می‌شود.

منبع
GSM Arena
نمایش بیشتر

ایمان ایمانی

یک مهندس نرم افزار گیمر 25 ساله، که خیلی به صنعت بازی سازی و IT علاقه داره 🙂 منو در شبکه‌های اجتماعی با اسم whoismriman می‌تونید پیدا کنید.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا