سخت افزار

AMD: پیش‌فروش Big Navi مشکلات RTX 3080 را نخواهد داشت

Frank Azor رئیس AMD اعلام کرد برای پیش‌فروش به مقدار کافی کارت گرافیک Big Navi که بر مبنای معماری RDNA 2 ساخته شده‌اند وجود دارد و هیچ مشکلی در فروش این کارت گرافیک پیش نخواهد آمد. AMD این اطمینان را به طرفداران داده است که در پیش فروش کارت گرافیک Big Navi یا همان Radeon RX 6000 هیچ مشکی پیش نخواهد آمد و مشکلاتی مانند آنچه برای فروش RTX 3080 رخ داد، تکرار نخواهد شد.

با شروع فروش کار‌ت گرافیک‌های جدید انویدیا بسیاری از خریداران با استفاده از ربات‌ها و ابزارهای گوناگون موفق شدند همه کارت گرافیک‌های RTX 3090 و RTX 3080 را خریداری کنند. همین امر باعث شد پس از چند دقیقه موجودی این دو کارت تمام شود. در حالی که بسیاری از طرفداران حتی موفق نشدند به سایت فروشنده وارد شوند. همین موضوع باعث شد افرادی که به فکر خرید کارت گرافیک جدید AMD هستند نیز، ترس از اتمام موجودی این کارت پس از چند دقیقه را داشته باشند اما رئیس AMD این اطمینان را داد که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

یکی از کاربران توییتر که نتوانسته بود RTX 3090 را خریداری کند در حساب خود اعلام کرد که حاضر است ۱۰ دلار شرط ببندد که AMD نیز به چنین مشکلی برخواهد خورد و تمام حرف‌های این کمپانی فقط جنبه تبلیغاتی دارد. Frank Azor در جواب این فرد گفت که بسیار مشتاق است تا این ۱۰ دلار را بگیرد. همچنین رئیس AMD در حساب رسمی توییتر خود اعلام کرد که از اتفاقات گذشته درس گرفته است و تمام تلاش خود را می‌کند تا فروش این غول گرافیکی بدون هیچ مشکلی انجام شود و تمام طرفداران موفق به خرید این کارت گرافیک بشوند.

در حال حاضر انویدیا روزهای سختی را سپری می‌کند. تقاضا برای کارت گرافیک‌های جدید این کمپانی بیشتر از تصورات انویدیا بود و به همین خاطر انویدیا از سامسونگ خواسته است تا به این کمپانی در ساخت کارت‌های جدید خود کمک کند.

منبع
Techradar
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا