سخت افزار

کارت‌های گرافیک سری ‘RTX 30 ایسوس به صورت رسمی معرفی شدند

ایسوس مدل‌های جدید 'RTX 30 را تحت سری‌های ROG Strix ،TUF و Dual روانۀ بازار خواهد کرد

پس از رونمایی رسمی از کارت گرافیک‌های سری ‘RTX 30 توسط Nvidia، شرکت ایسوس هم پس از مدت کوتاهی اعضای جدید ‘RTX 30 را تحت برند Republic of Gamers معرفی کرد. (البته تصاویر و اطلاعات غیر رسمی نیز قبلاً منتشر شده بود) رونمایی از کارت‌های گرافیک RTX 3090، RTX 3080 و RTX 3070 جزو خبرهای مهم به شمار می‌رود. از همین رو، شرکت ایسوس چندین مدل از کارت‌های سفارشی خود با طراحی متفاوت و خنک کنندگی بهتر طی ماه‌های آینده روانۀ بازار خواهد کرد.

ایسوس مدل‌های جدید ‘RTX 30 را در سه مدل ROG Strix ،TUF و Dual معرفی کرد. دو برند ROG Strix و TUF شامل هر سه کارت گرافیک RTX 3090، RTX 3080 و RTX 3070 می‌شوند و سری Dual هم جزو خانوادۀ ارزان قیمت کارت‌های ROG ایسوس به شمار می‌رود که در حال حاضر، فقط کارت گرافیک RTX 3070 عضو جدید این برند خواهد بود.

با توجه به ساختار کوچک‌تر و استفاده از فن دوگانه در سری Dual، امکان عرضه کارت‌های پرقدرت‌تر RTX 3090 و RTX 3080 برای این مدل وجود ندارد. سری ROG Strix از ساختار 2.9 اسلات به منظور افزایش جریان هوا و خنک کنندگی بهتر، استفاده می‌کند که تقریبا 3 اسلات را روی مادربرد اشغال خواهد کرد. هم‌چنین، مدل TUF هم از طراحی 2.6 اسلات بهره می‌برد.

خنک کنندگی بهتر درکنار نورپردازی RGB

چیزی که بیشتر درمورد آن کنجکاو هستیم، درمورد طراحی فن میانی کارت گرافیک ROG Strix است که خلاف جهت دو فن دیگر چرخش می‌کند؛ ایسوس ادعا کرد به منظور گردش هوای بهتر، از سیستم چرخش وارونه برای فن مرکزی بهره گفته‌اند که به لطف آن شدت تلاطم ایجاد شده بین فن‌ها کاهش پیدا می‌کند. هم‌چنین، پشتیبانی از نورپردازی RGB هم از دیگر ویژگی‎های این برند است.

سری ROG Strix

شرکت Nvidia و ایسوس، سیستم خنک کنندۀ کارت‌های گرافیک جدید خود را با طراحی جدیدی به بازار عرضه می‌کنند. این امر نشان می‌دهد فرآیند تهویۀ هوا در این محصولات به شکل جدی‌تری نسبت به گذشته روی آن کار شده است. کارت‌های گرافیک سری ROG Strix از سه کانکتور 8 پین استفاده می‌کند. این در حالی است که کارت‌های سری TUF و Dual تنها از دو کانکتور 8 پین بهره می‌برند. کارت‌های گرافیک خانوادۀ Ampere با این‌که مصرف برق بالایی دارند، اما در سوی دیگر قادر موجب می‌شود تا فریم‌ریت بیشتری در بازی‌ها دریافت کنید. میزان مصرف برق در برند ROG Strix تا 400 وات می‌رسد!

در وب‌سایت ROG هم به این نکته اشاره شد، مدل‌های معرفی شده تنها محصولاتی نیستند که قرار است وارد بازار شود و در آیندۀ نزدیک تعداد بیشتری از کارت‌های گرافیک سری ‘RTX 30 را تحت برند Republic of Gamers خواهیم دید. ایسوس تاکنون قیمت کارت‌های سری جدید Ampere را اعلام نکرده، اما Nvidia قیمت کارت‌های RTX 3090، RTX 3080 و RTX 3070  را به ترتیب 1499 دلار، 699 دلار و 499 دلار اعلام کرد. احتمالاً گران قیمت‌ترین کارت گرافیک سری ROG Strix متعلق به RTX 3090 خواهد بود.

منبع
سایت پی سی گیمر
نمایش بیشتر

سهیل حسینی

گیمر، علاقه مند به تکنولوژی و بازی های ویدئویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا