سخت افزار

قابلیت Backwards Compatibility پلی استیشن‌ 5 فقط شامل پلی استیشن 4 می‌شود

قابلیت Backwards Compatibility پلی استیشن 5 شامل پلی استیشن 1، 2 و 3 نمی‌شود

اکنون دیگر زمان زیادی تا روز عرضۀ جهانی کنسول نسل جدید شرکت سونی، یعنی پلی استیشن 5 باقی نمانده است و حدود دو ماه دیگر شاهد عرضۀ آن خواهیم بود. با توجه به گزارشاتی که اخیراً از سوی شرکت Ubisoft منتشر شده است، چنین به نظر می‌رسد که قابلیت Backwards Compatibility در کنسول پلی استیشن 5 تنها از بازی‌های پلی استیشن 4 پشتیبانی می‌کند و خبری از اجرای بازی‌های سه کنسول نسل قبلی یعنی پلی استیشن های 1، 2 و 3 نخواهد بود.

آیا قابلیت Backwards Compatibility تنها از بازی‌های کنسول پلی استیشن 4 پشتیبانی می‌کند؟

دو شرکت سونی و مایکروسافت با نسل جدید کنسول‌های خود توجه بسیاری از رسانه‌های خبری را به خود جلب کرده‌اند و طبق اطلاعاتی که تاکنون به دست ما رسیده است می‌دانیم که دو کنسول پلی استیشن 5 و Xbox Series X هردو قرار است در ماه نوامبر روانه بازار شوند. البته بسیاری از جزئیات و مشخصات آن‌ها هنوز به طور دقیق مشخص نشده‌ است. برای مثال می‌توان به قیمت این دو کنسول یا بازی‌هایی که قرار است حین عرضه در کنار آن‌ها در دسترس کاربران قرار بگیرند، اشاره کرد.

یکی از سوالات بسیار مهمی که در ذهن همۀ ما وجود دارد و به طور ویژه به کنسول پلی استیشن 5 مربوط می‌شود، این است که آیا قابلیت Backwards Compatibility تنها از بازی‌های کنسول پلی استیشن 4 پشتیبانی می‌کند؟ درحال حاضر فقط پشتیبانی این قابلیت از تعداد محدودی از بازی‌های پلی استیشن 4 توسط شرکت سونی تأیید شده است و دقیقاً مشخص نیست که در آخر سایر بازی‌های نسل گذشته نیز به این لیست اضافه خواهند شد یا خیر.

شرکت Ubisoft اطلاعات مربوط به Backwards Compatibility را فاش کرده است

به تازگی شرکت Ubisoft در وبسایت خود اطلاعاتی مربوط به قابلیت Backwards Compatibility کنسول پلی استیشن 5 منتشر کرده است. شرکت Ubisoft این خبر را که قابلیت مذکور تنها از تعداد محدودی از بازی‌های نسل گذشته پشتیبانی خواهد کرد را تأیید کرده است و همچنین تأکید دارد که این قابلیت شامل بازی‌های کنسول‌های پلی استیشن 1، 2 و 3 نمی‌شود. در ادامۀ مطالبی که در وبسایت Ubisoft منتشر شده، از برنامه‌هایی مانند سرویس قسمت‌های چند نفرۀ بازی‌ها به صورت میان نسلی (Cross Generational) که سونی برای اطمینان از انتقال متعادل کاربران نسل هشتم به نسل نهم در نظر گرفته صحبت شده است.

پرداخت هزینۀ بیشتر برای ارتقاء بازی به نسخۀ نسل بعدی یا ارتقا رایگان؟

برخی از توسعه‌دهندگان این اطمینان را به کاربران خود داده‌اند که در صورت خرید نسخه پلی استیشن 4 بازی‌ها به صورت رایگان به نسخه نسل بعدی آن بازی دسترسی خواهند داشت. از جمله بازی‌هایی که قرار است به این صورت به نسل بعدی ارتقاء پیدا کنند می‌توان به Kena: Bridge of Spirits و Marvel’s Avengers اشاره کرد. برخی دیگر از توسعه دهندگان نیز رویکرد متفاوتی را پیش گرفته‌‌اند و بازی‌های قابل ارتقاء به نسل بعدی خود را با قیمتی بالاتر عرضه می‌کنند. برای مثال بازی‌های Control و NBA2k21 از جمله بازی‌هایی هستند که نسخۀ قابل ارتقا به نسل بعدی آن‌ها قیمت گران‌تری دارد.

منبع
سایت دوئال شاکرز
نمایش بیشتر

ایمان ایمانی

یک مهندس نرم افزار گیمر 25 ساله، که خیلی به صنعت بازی سازی و IT علاقه داره 🙂 منو در شبکه‌های اجتماعی با اسم whoismriman می‌تونید پیدا کنید.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا