سخت افزار

شرکت Bitspower دو محصول جدید معرفی کرد

این شرکت امروز از یک مونوبلاک جدید و نسل بعدی خمیر‌ سیلیکون‌های خود پرده برداشت

شرکت Bitspower تولیدکنندۀ بزرگ تجهیزات واترکولینگ، امروز دو محصول جدید معرفی کرد. این دو محصول جدید، یک «مونوبلاک» (واتربلاکی که علاوه بر پردازنده، مدارات تغذیۀ آن را نیز پوشانده و خنک می‌کند) جدید مخصوص مادربورد Gigabyte Z490 AORUS MASTER و خمیر سیلیکون جدید TP-1 هستند. در ادامه، با این دو محصول بیشتر آشنا خواهیم شد.

مونوبلاک مخصوص مادربورد Z490 AORUS MASTER

این مونوبلاک با کد مدل BP-MBGAZ490AM، مخصوص مادربورد رده بالای Z490 AORUS MASTER، دومین مادربورد قدرتمند سری 400 شرکت گیگابایت طراحی شده‌است. جنس این بلاک، از مس روکش شده با نیکل بوده و پوشش پلکسی گلس بالای آن، به نورپردازی زیبای A-RGB مزین شده است. همچنین، سطح زیرین این بلاک پولیش خورده است تا ضامن حداکثر میزان تماس آن با پردازنده باشد.

این بلاک، نه تنها پردازندۀ با سوکت LGA1200 نصب شده در جایگاه خود را خنک می‌کند، بلکه به علت پوشش بیشتر، مسیر جریان مایع را از بالای «ماسفت»ها و «چوک»های مدار تغذیه نیز عبور می‌دهد. Bitspower همچنین در داخل بسته بندی این محصولات، پد‌های حرارتی نیز قرار داده است تا مابین بلاک و المان‌های تغذیه قرار گیرند. طبق اعلام سازنده، می‌توان از این مونوبلاک برای مادربورد AORUS Z490 Ultra هم استفاده کرد، ولی ممکن است در انطباق مدارات تغذیه با آن، مشکلاتی پدید آید.

فیتینگ‌های استاندارد این مونوبلاک، فیتینگ‌های G 1/4″ هستند که در داخل بسته‌بندی محصول، قرار ندارند. همچنین، این مونوبلاک هم‌اکنون با قیمت 200$ قابل خرید است.

(برای مشاهدۀ تصاویر در اندازۀ اصلی، روی آن‌ها کلیک کنید)

خمیر سیلیکون جدید TP-1

علاوه بر مونوبلاک جدید، Bitspower از یک خمیر سیلیکون جدید نیز خبر داده است. این خمیر که TP-1 نام دارد، بر پایۀ «گرافین» و نه سیلیکون تولید شده است. استفاده از گرافین، ضامن «پایداری طولانی مدت» این خمیر خواهد بود.

خمیر سیلیکون TP-1 خورنده نیست، رسانای جریان الکتریکی نیست و نیاز به تغویض کوتاه مدت نیز ندارد. رسانندگی این خمیر برابر با 6.5 وات بر متر‌کلوین و مقاومت حرارتی آن، 0.009 کلوین اینچ مربع بر وات می‌باشد. با گرانروی کمتر از 600 هزار واحد، TP-1 جزو خمیر‌های سفت محسوب نمی‌شود و چگالی آن برابر با 2.5 گرم بر سی‌سی است. همچنین، این محصول مقاومت دی‌الکتریک برابر با 0.9 کیلوولت بر میلی‌متر دارد.

خمیر سیلیکون Bitspower TP-1 به صورت تیوب‌های 2.5 و 5 گرمی، به ترتیب به قیمت‌های 9.70$ و 13.80$، هم اکنون قابل خرید است.

(برای مشاهدۀ تصاویر در اندازۀ اصلی، روی آن‌ها کلیک کنید)

منبع
سایت تک پاور آپسایت تک پاور آپ
نمایش بیشتر

علی قربانی

هوانوردی، هوانوردی، هوانوردی... در کنارش، کمی هم سخت افزار و تکنولوزی 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا