سخت افزار

بیانیۀ رسمی کولر مستر دربارۀ سری ‘GeForce RTX 30

سازگاری منبع تغذیه‌های Cooler Master با کارت گرافیک های ‘Nvidia RTX 30

با معرفی کارت گرافیک های جدید ‘Nvidia RTX 30 و همچنین ورود قریب الوقوع آنها به بازارهای بین المللی، شاهد شکل گیری موج گسترده ای از نگرانی، سوالات و گمانه زنی ها در مورد سازگاری این کارت گرافیک ها با منبع تغذیه های فعلی موجود در بازار بودیم. بطور خلاصه هستۀ اصلی این نگرانی‌ها به کارگیری کانکتورهای تامین توان 12 پین (به جای استفاده از کانکتورهای 8 یا 6 پین مرسوم) در کارت گرافیک های فاندرز ادیشن (نسخه مرجع) سری ‘RTX 30 بود، آن هم در حالی که هیچ کدام از تولیدکنندگان منبع تغذیه برنامه از پیش تعیین شده‌ای برای ارائه کانکتورهای 12 پین نداشتند. بدین سان، کولر مستر نیز به عنوان یکی از تولیدکنندگان پیشرو وظیفۀ خود می‌داند تا در مورد شرایط فعلی و چگونگی سازگاری منبع تغذیه‌های خود با این کارت گرافیک های جدید شفاف سازی نماید.

پس از بررسی و مشورت های درون سازمانی و البته خارجی با دیگر برندها، اعلام میداریم: در صورتی که منبع تغذیه کولر مستر فعلی شما یا مدلی که قصد خریداری آن را دارید از لحاظ تأمین توان کارت گرافیک های جدید، شرایط حداقلی را برخوردار بوده (حداقل 750 وات برای RTX 3080 و RTX 3090 و حداقل 650 وات برای RTX 3070) و حداقل دارای 2 کانکتور PCI-e 8-pin (البته برای RTX 3070 یک عدد کافیست) نیز باشد، مشکلی برای راه اندازی و کاربری امن کارت گرافیک های NVIDIA RTX 30 نخواهید داشت.

 

کانکتور 12 پین:

در مورد موضوع کانکتور 12 پین به کارگرفته شده در کارت گرافیک های سری ‘RTX 30 نیز گفتنی است که مدل های مرجع یا سری Founders Edition، همراه با آداپتور تبدیل 8 پین به 12 پین تعبیه شده توسط NVIDIA به بازارعرضه خواهند شد، همچنین برندهای تولیدکننده کارت گرافیک‎های غیر مرجع هم طی بیانه‎ای اعلام کرده‎اند که حداقل در نسل فعلی این کارت گرافیک ها، همچنان به استفاده از کانکتورهای مرسوم یعنی 8 پین ادامه خواهند داد، پس در هر صورت منبع تغذیه های کولر مستر که از ویژگی های مشخص شده در پاراگراف بالا برخوردار باشند بدون نیاز به خرید کابل یا مبدل های جانبی، برای راه اندازی و کاربری ایمن کارت گرافیک های ‘NVIDIA RTX 30 انتخابی ایده آل خواهند بود.

برای راحت تر شدن انتخاب منبع تغذیه مناسب یا اطلاع از سازگاری منبع تعذیه فعلی شما، لیستی از منبع تغذیه‌های کاملاً سازگار کولر مستر با کارت گرافیک‌های ‘RTX 30 تهیه کرده‌ایم که شامل محصولاتی از ردۀ Bronze تا Platinum هستند، این لیست در برگیرنده محصولات فعلی و همچنین محصولاتی است که به زودی عرضه خواهند شد. همچنین قابل ذکر است که با توجه به عدم نیاز واقعی به کانکتور 12 پین -که در بالا توضیح داده شد- تا نسل بعدی کارت گرافیک‌ها، منبع تغذیه‌های فعلی و محصولات در شرف عرضه به کانکتورهای 12 پین مجهز نخواهند بود. البته در صورت همه گیر شدن استفاده از کانکتورهای 12 پین و تبدیل این موضوع به یک استانداردِ جهانی، کولر مستر نیز در این امر تجدید نظر خواهد کرد.

لیست منبع تعذیه های سازگار با کارت گرافیک های ‘NVIDIA RTX 30:

  • MWE Bronze – V2 (650W/700W/750W)
  • MWE Gold – V2 (650W/750W/850W/1050W/1250W)
  • V Gold – V2 (650W/750W/850W)
  • V SFX Gold (650W/750W/850W)
  • V Platinum (1000W/1300W)

نمایش بیشتر
0 0 رای
Article Rating
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 Comments
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x