سخت افزار

احتمال معرفی تراشۀ Exynos 2100 در آیندۀ نزدیک!

جنجال سامسونگ و کوالکام در تصاحب قدرت تازه شروع شده است...

با وجود اینکه تراشۀ Exynos 990 در رقابت با Snapdragon 865 متحمل شکست شد، اما Exynos 2100 می‌تواند به سامسونگ این نوید را بدهد که بهتر است خط تولید سیلیکون‌های خود را حفظ کند. همان‌طور که اکثر شما می‌دانید، ما انتظار داریم سری گوشی‌های Galaxy S21 در نیمۀ اول سال 2021 با تراشۀ Exynos 2100 عرضه شوند. اما، قبل از آن باید یک اعلامۀ رسمی وجود داشته باشد، درست است؟ در حالی که ما از تاریخ واقعی آن اطلاع نداریم، اما شخصی به اسم Mauri QHD معتقد است به زودی پرده از راز این خبر برداشته خواهد شد.

Mauri QHD در توئیتر خود بروزرسانی‌های به موقعی درمورد شایعات مربوط به اپل و سامسونگ ارائه داده است. آخرین مورد برجسته این اعلامیه، مربوط به تراشۀ Exynos 2100 بوده که ممکن است آن را با نام Exynos 1000 نیز بشناسید. تاکنون تأیید نشده است که شرکت سامسونگ چه اسمی را برای آخرین و بهترین چیپ‌ست خود انتخاب کرده است، اما طبق گفتۀ Mauri QHD این اعلامیه قرار بود هفتۀ گذشته انجام شود.

چرا معرفی Exynos 2100 در آن زمان محقق نشد؟ او ادعا می‌کند که مدیران سامسونگ منتظر زمانی مناسب برای معرفی این تراشه هستند، به این معنی که آن‌ها معیارهایی مانند فروش، مقالات و سایر موارد را کنترل کرده تا ببینند چه زمانی برای رونمایی رسمی مناسب خواهد بود. بنا به گفتۀ این شخص، زمان تخمینی معرفی چند روز دیگر است، اما اگر مدیران سامسونگ در لحظۀ آخر تصمیم بگیرند برنامه را تغییر دهند، تعجب نخواهیم کرد. حتی اگر این خبر طی چند روز آینده به وقوع نپیوندد، حدس ما این است که غول کره‌ای قصد دارد بعد از معرفی Snapdragon 875 توسط کوالکام، برگ برندۀ خود را رو خواهد کرد. آیا تراشۀ Exynos 1000 می‌تواند Snapdragon 875 را شکست دهد؟

متن پیام منتشر شدۀ Mauri QHD در صفحۀ توئیتر به شرح زیر است:

« Exynos 2100؟ جانشین Exynos 990، هر لحظه ممکن است اعلام شود، آن‌ها همه چیز را برای آن آماده کرده‌اند.»

تراشۀ Snapdragon 875 می‌تواند در اجلاس سالانۀ Snapdragon در ماه دسامبر معرفی شود، بنابراین اگر Exynos 2100 به صورت ناگهانی ظاهر شد چندان تعجب نکنید. در مورد اینکه چه نوع عملکردی را باید از SoC آیندۀ سامسونگ انتظار داشته باشیم، طبق یک بنچمارک لو رفته نتایج ناامید کننده است، اما احتمالاً فریمور غیر بهینۀ آن است. با این اوصاف، بگذارید منتظر بمانیم تا واحد‌های تجاری گوشی Galaxy S21 در دسترس قرار بگیرند، سپس خواهیم دید که سیلیکون Exynos 2100 قادر به دستیابی چه چیزی است.

با این حال، اگر انتظار داشتید که Exynos 2100 کار راحتی را در برابر Snapdragon 875 خواهد داشت، غافلگیر خواهید شد، چرا که قبلاً توسط چندین منبع ذکر شده بود که چیپ‌ست جدید سامسونگ به طور قابل توجهی شکاف عملکرد و کارایی را پر می‌کند، اما نمی‌تواند Snapdragon 875 را شکست بدهد. اما، توصیه می‌شود این توئیت را به عنوان منبع مطمئن در نظر نگیرید.

منبع
Wccftech
نمایش بیشتر

سهیل حسینی

گیمر، علاقه مند به تکنولوژی و بازی های ویدئویی
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا