سخت افزار

تصاویر جدید کارت گرافیک RTX 3090 GAMER توسط GALAX منتشر شد

طراحی RTX 3090 GAMER بسیار خاص و دوست داشتنی است

مجموعۀ جدیدی از تصاویر کارت گرافیک RTX 3090 GAMER از سوی GALAX منتشر شد. طراحی این کارت بسیار غیر عادی بوده و از نظر ظاهری، نسخۀ GAMER را می‌توان مشابه کنسول Nintendo Switch دانست.

کارت گرافیک GALAXY RTX 3090 GAMER از عناصر بلوک‌های ساختمانی در طراحی خود استفاده می‌کند. قاب پوشیده شده روی کارت گرافیک از نوعی سطح شبیه به لوگو استفاده می‌کند. از نظر رنگ، به نظر می‌رسد شرکت Galax از کنترلرهای Nintendo Switch الهام گرفته و از همان ترکیب رنگی قرمز و آبی استفاده کرده است.

استفاده از سه فن بزرگ و طراحی منحصر به فرد

در بخش جلویی کارت گرافیک سه فن بزرگ وجود دارد که همگی با ابعاد 90 میلی متر هستند. هر فن 11 پره دارد و این پره‌ها به صورت ویژه برای آیرودینامیک (جریان حرکت هوا) طراحی شده‌اند، که می‌تواند در همان سرعت به راندمان اتلاف حرارت بهتری دست پیدا کند. قسمت پشتی شامل یک صفحۀ فلزی عظیم است و هم‌چنین از رنگ قرمز و آبی کلاسیک شبیه به Nintendo Switch نیز در این قسمت نیز استفاده شده است.

قسمت انتهایی صفحه پشتی دارای حفره‌های بزرگ توخالی بوده که به منظور افزایش راندمان اتلاف حرارت طراحی شده است. این کارت از سه شکاف توسعه در طراحی خود استفاده کرده که از کنار بافل قابل مشاهده است. اما، Galax از طراحی یک بافل با دو شکاف نیز استفاده کرده که ممکن است در برخی موارد مفید باشد.

تصاویر کارت گرافیک GALAXY RTX 3090 GAMER از نماهای مختلف:

در بخش درگاه‌های ورودی شاهد سه درگاه Display Port و یک درگاه 2.1 HDMI هستیم. از نظر رابط منبع تغذیه، همان‌طور که در تصاویر هم می‌بینید کارت گرافیک GALAXY RTX 3090 GAMER از کانکتور دوگانۀ 8 پین استفاده می‌کند که مشابه همان نسخۀ معمولی RTX 3090 است. علاوه بر ضخامت سه شکاف توسعه، اولین برداشتی که می‌توان از تصاویر GAMER RTX 3090 GAMER متوجه شد، طولانی بودن این محصول است. طول این کارت به 340 میلی متر می‌رسد.

نگه دارندۀ پشتیبان کارت گرافیک باید توسط خود بازیکن نصب شود. علاوه بر این، به نظر می‌رسد کارت گرافیک‌های سری ‘RTX 30 از قابلیت NVLink SLI در RTX 3090 پشتیبانی می‌کند و نسل جدید رابط NVLink را می‌توان در کارت گرافیک GALAXY RTX 3090 GAMER مشاهده کرد. هم‌چنین، می‌توانید رابط 4 پین ARGB را در قسمت بالایی این کارت مشاهده کنید که یک کابل برای ارسال ARGB در این مدل وجود دارد. یک سر کابل ARGB را به رابط 4 پین وصل کنید و سر دیگر را به ترمینال ARGB در مادربرد متصل کرده تا بتوانید نورپردازی کارت گرافیک را با بقیه اجزای سیستم همگام کنید.

منبع
Guru3d
نمایش بیشتر

سهیل حسینی

گیمر، علاقه مند به تکنولوژی و بازی های ویدئویی
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا