سخت افزار

شرکت GALAX از کارت گرافیک‌های سفارشی ‘RTX 30 رونمایی کرد

خط تولید کارت‌ گرافیک‌های GALAX شامل سه مدل Gaming Edition، EX Gamer و EX می‌شود.

شرکت نام آشنای GALAX از جدیدترین محصولات خود رونمایی کرد. پس از معرفی سری ‘RTX 30 توسط Nvidia، این شرکت نیز مدل‌های سفارشی خود را به نمایش گذاشت که نسبت به نسل قبل از ویژگی‌های جدیدتری بهره می‌برد.

خط تولید کارت‌ گرافیک‌های GALAX شامل سه مدل Gaming Edition، EX Gamer و EX می‌شود. این شرکت، هم‌چنان در تلاش است تا برای کاربران خود در زمینۀ تولید محصولات برتر و پیشرفته گام رو به جلو بردارد. هم‌چنین، روز گذشته از کارت گرافیک‎های سفارشی برند COLORFUL رونمایی شد.

نسل دوم خانوادۀ RTX شرکت Nvidia در کارت گرافیک‌های ‘RTX 30 از واحد پردازشی مستقل (SM Unit) بیشتر به همراه ویژگی‌های دیگری مانند هسته‌های RT با 2 برابر توان بیشتر نسبت به نسل قبل استفاده می‌کند. عملکرد نسل سوم هسته‌های tensor هم تا 2 برابر افزایش راندمان داشته و منجر به استفادۀ بهتر از فناوری‌هایی نظیر DLSS می‌شود. با پشتیبانی از معماری Ampere، شاهد عملکرد بهتر تا 2 برابر نسبت به خانواده ‘RTX 20 خواهیم بود که خود باعث می‌شود کارت‌های سری ‘RTX 30 به راحتی در رزولوشن‌ 8K عملکرد مناسبی داشته باشند. کارت گرافیک‌های RTX 3090، 3080 و 3070 به عنوان بزرگ‌ترین جهش نسلی در تاریخ شرکت Nvidia به شمار می‌رود.

پرقدرت با عملکرد پایدار و فن‌های بی صدا…

GALAX از فناوری Clip Booster در خط تولید کارت گرافیک‌های ‘RTX 30 بهره گرفته است. همراه با بسته‌بندی محصولات جدید این شرکت، یک فن اضافه هم در کنار کارت گرافیک قرار خواهد گرفت که کاربر در صورت نیاز می‌تواند آن را نصب کند. فن Clip Booster در قسمت پشتی کارت گرافیک نصب می‌شود. GALAX حفره‌های بزرگ‌تری را روی مدار چاپی ایجاد کرده تا جریان هوا بتواند به خوبی عبور کند و به همین دلیل با قرار گرفت فن در بخش پشتی، باعث تسریع جریان هوا می‌شود.

غیر از این، مزیت اضافه شدن فن در بخش پشتی کارت گرافیک است که Clip booster هوا را به جای بیرون راندن، به داخل هدایت می‌کند تا از نظر فنی بتواند تأثیر بسزایی در خنک کردن پردازنده کارت گرافیک داشته باشد. زمانی که از این فن استفاده می‌شود، شاهد عملکرد بهتری نسبت به حالت معمولی خواهیم بود. مدل EX  از طراحی مبتکرانه با فن‌های دوقولوی 120 میلی‌متری به همراه تیغه‌های 11 پره‌ای اختصاصی GALAX برای خنک کنندگی بهتر پردازنده کارت گرافیک بهره می‌برد. پره‌های فن علاوه بر ظاهر شیک، موجب می‌شود تا جریان هوا با حداکثر ظرفیت کار کرده و میزان نویز ایجاد شده بسیار کم خواهد بود.

به مانند سری EX، مدل EX Gamer نیز از منبع تغذیه اضافی به منظور دریافت انرژی بیشتر و پتانسیل بالاتر برای اوورکلاک بهره می‌برد. این مدل از سه فن برای کارت گرافیک‌های خود استفاده کرده که شامل فن مرکزی 120 میلی‌متری و دو فن 90 میلی‌متری در دو طرف کارت می‌شود. تمام کارت‌ گرافیک‌های جدید GALAX از مدارچاپی اختصاصی این شرکت استفاده می‌کنند تا عملکرد پایدار هنگام اوورکلاک برای کاربران فراهم کند.

منبع
سایت guru 3d
نمایش بیشتر

سهیل حسینی

گیمر، علاقه مند به تکنولوژی و بازی های ویدئویی
0 0 رای
Article Rating
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 Comments
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا