سخت افزار

تصاویر کارت گرافیک‌های سری 3000 شرکت Inno3D به بیرون درز کرد

Inno3D نیز به جمع شرکت‌هایی پیوست که مشخصات کارت گرافیک‌هایشان لو رفته است!

تصاویری از کارت گرافیک‌های سفارشی RTX 3080 و RTX 3090 شرکت Inno3D که یکی از شرکای تجاری انویدیاست، به بیرون درز کرده‌اند. این دو کارت گرافیک، در مدل‌های IChill X4، IChill X3، Twin X2 و Gaming X3 طراحی شده‌اند. به نظر می‌آید که Inno3D تمرکز محصولات RTX 30′ Ampere خود را بر بهبود توان خنک کنندگی نهاده است؛ در حالی که در نسل پیشین، تمرکز این شرکت بر تغییر و زیباسازی سبک طراحی خود بود.

سبد Inno3D، پرتنوع ترین تا این لحظه!

سایت Videocardz که طلایه‌دار فاش اطلاعات از محصولات جدید RTX 3000 تاکنون بوده است، کار دست Inno3D داده و تصاویر شش مدل کارت گرافیک جدید این شرکت را انتشار داده‌است این شرکت، کماکان سنت خود را با عناوین IChill X4 و IChill X3 بهره‌مند از خنک‌کننده‌های سنگین، حفظ کرده‌است. در ادامه با مدل‌های مختلف این محصولات، آشنا می‌شویم.

Inno3D RTX 3090 & RTX 3080 IChill X4

Inno3D RTX 3090 & RTX 3080 IChill X4

پرچمداران محصولات سری 3000 این شرکت، از طراحی 2.5 اسلاته به همراه سه عدد فن در سیستم خنک‌کننده بهره می‌برند. همچنین، طراحی اصلاح شدۀ قاب جلویی این محصولات، در کنار نورپردازی RGB و لوگوی نورانی IChill در پنل کناری، جلوۀ بصری خیره‌کننده‌ای پدید می‌آورد.

فن چهارم کوچک که در لبۀ بالایی این کارت‌ها قرار گرفته، امضای طراحی سری IChill X4 محسوب می‌شود و آن‌را از زمان سری 900، در این سری محصولات دیده‌ایم. در کنار کارت‌ها، دریچه‌های خروج هوا را می‌بینیم. هیت سینک مخفی شده در زیر قاب جلویی، احتمالاً یک نمونۀ سنگین وزن و غول‌پیکر است؛ و مانع از این شده که به طراحی PCB آن اشراف داشته باشیم. ولی با در نظر گرفتن مشخصات احتمالی RTX 3080 و RTX 3090، می‌توان حدس زد که Inno3D هرچه در توان داشته، در توسعۀ این کارت‌ها به کار گرفته است.

 

Inno3D RTX 3090 & RTX 3080 IChill X3

کارت گرافیک‌های سری IChill X3، از همان ظاهر و طراحی برادران بزرگ‌ترشان برخوردار هستند، با این تفاوت که به فن چهارم کناری، مجهز نیستند. بقیۀ مشخصات و خصوصیات این محصولات، نسبت به IChill X4 بدون تغییر به نظر می‌رسند، که خبر خوبی‌ محسوب می‌شود. قاعدتاً باید محصولات سری IChill X3 به صورت کارخانه‌ای اوورکلاک شده باشند؛ هرچند کمتر از سری IChill X4. اگر طراحی PCB و مدارات تغذیۀ هر دو سری یکسان باشد، کاربران می‌توانند خودشان با اوورکلاک دستی، این محصولات را به توان سری IChill X4 برسانند و تفاوت آن‌ها، تنها به فن چهارم خلاصه خواهد شد.

همانند محصولات IChill X4، کارت‌های سری IChill X3 نیز به یک سینی پشتی (Backplate) فلزی مجهز هستند؛ ولی انتظار داریم که طراحی بک پلیت‌های این دو سری، باهم متفاوت باشد.

Inno3D RTX 3090 Gaming X3

Inno3D RTX 3090 Gaming X3 & RTX 3080 Twin X2 OC Series

در این‌جا، کارت گرافیک استاندارد RTX 3090 Gaming X3 را داریم، که همانند برادران بزرگش از سری IChill، از یک خنک‌کنندۀ 2.5 اسلاتۀ مجهز به 3 فن و یک هیت سینک سنگین بهره‌مند است. هیت سینک استفاده شده در این مدل، از دو تکۀ مجزا که با لوله‌های انتقال حرارت (Heat Pipe) به هم متصل می‌شوند، تشکیل شده‌است. آن‌طور که تصاویر، گویا هستند، این کارت احتمالاً از یک PCB با طراحی مرجع استفاده کند (در مورد PCB مرجع RTX 3090 بیشتر بخوانید)، که خنک‌کننده جلوتر از آن پیشروی کرده‌است.

Inno3D RTX 3080 Twin X2 OC

کارت گرافیک RTX 3080 Twin X2 OC به صورت کارخانه‌ای اوورکلاک شده و خنک‌کنندۀ آن، از طراحی 2.5 اسلاته و دو عدد فن خنک‌کننده بهره می‌برد. قاب جلویی این محصول، به صورت دو رنگ (مشکی مات و نقره‌ای متالیک) طراحی شده‌است. این کارت، به یک هیت سینک آلومینیومی بزرگ در زیر قاب جلویی مجهز است و احتمالاً انرژی مورد نیاز خود را از دو درگاه تغذیۀ 8 پین دریافت کند. به همین خاطر، گمان می‌رود که این محصول از یک PCB سفارشی برخوردار باشد.

از تصاویر برداشت می‌شود که در این دو محصول، برخلاف محصولات سری IChill، خبری از نورپردازی RGB نیست.

Inno3D تنها شرکتی نیست که تصاویر محصولاتش لو رفته‌اند؛ بلکه پیش‌تر، تصاویری از محصولات جدید شرکت‌های ASUS، ZOTAC و Gainward به بیرون درز کرده‌اند. انتظار داریم که پس از معرفی رسمی RTX 30′ Ampere توسط شرکت انویدیا، شرکای تجاری این شرکت یکی پس از دیگری، رسماً پرده از جدیدترین محصولات خود بر پایۀ معماری Ampere بردارند.

منبع
سایت wccftech
نمایش بیشتر

علی قربانی

هوانوردی، هوانوردی، هوانوردی... در کنارش، کمی هم سخت افزار و تکنولوزی 🙂
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا