سخت افزار

پردازنده‌های هفت نانومتری اینتل تا سال ۲۰۲۲ از راه نمی‌رسند

در کنفرانس مالی اخیر شرکت اینتل متوجه شدیم که پردازنده‌های هفت نانومتری اینتل تا سال ۲۰۲۲ از راه نمی‌رسند و توسعه این پردازنده‌ها با تاخیر شش ماهه رو به رو شده است. پیش‌بینی شده اینتل در ابتدای سال ۲۰۲۲ این پردازنده‌های خود را معرفی کند. به گفته این شرکت تا اواخر ۲۰۲۲ یا اوایل ۲۰۲۳ قرار نیست شاهد پردازنده‌های هفت نانومتری اینتل در بازار باشیم.

اینتل در بیانیه‌ای اعلام کرده که روند توسعه پردازنده‌های هفت نانومتری با تاخیر ۱۲ ماهه رو به رو شده است. این شرکت در بیانیه خود اعلام کرد:

روند توسعه پردازنده‌های ۷ نانومتری مطابق تصمیم پیش نرفته و تاخیر شش ماهه پیدا کرده است. در این بین شرکت ۱۲ ماه از دستیابی به هدف خود عقب مانده است.

اینتل

دلیل اصلی این تاخیر توسط اینتل اعلام نشده اما کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند روند توسعه پردازنده ۷ نانومتری اینتل با مشکلاتی رو به رو شده که نیاز به زمان بیشتری دارد. کارشناسان معتقدند اینتل برای رفع این تاخیر از شرکت‌های دیگر جهت تولید چیپ کمک خواهد گرفت.

همچنین اینتل در نظر دارد تا از کارخانجات Ponte Vecchio برای تولید پردازنده هفت نانومتری کمک گیرد. بنابراین در اواخر سال ۲۰۲۱ هم ممکن است شاهد معرفی چیپ مورد بحث باشیم. اینتل اولین مجموعه چیپ‌های ۷ نانومتری خود را برای مصرف کنندگان عمومی در نظر گرفته است. یعنی این شرکت پردازنده‌ای برای سیستم‌های لپ‌تاپ و دسکتاپ معرفی می‌کند.

پردازنده‌های سروری و تجاری نیز در اواخر سال بعد راهی بازار می‌شوند. در سوی دیگر پیش‌بینی شده اینتل در انتهای ۲۰۲۱ پردازنده دسکتاپی ۱۰ نانومتری Alder Lake را روانه بازار کند.

جزئیات بیشتری در کار نیست و باید منتظر ماند تا این کمپانی طبق برنامه دقیق خود پیش رفته تا بتواند از مشکلات عبور کند. ناگفته نماند اینتل در حال حاضر روی چیپ گرافیکی نخست خود هم مشغول کار است.

منبع
Beebom
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.
0 0 رای
Article Rating
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 Comments
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا