سخت افزار

۲۰ روز تا انتشار اطلاعات بیشتر کارت گرافیک Xe اینتل

مدیر بخش گرافیک اینتل در توییتی از انتشار اطلاعات بیشتر گرافیک Xe اینتل طی ۲۰ روز آینده خبر داده است. شرکت اینتل اگرچه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه‌های نیمه هادی آن هم از نوع پردازنده دسکتاپ است، اما گفته می‌شود به زودی قصد دارد از اولین کارت گرافیک خود به نام Xe هم رونمایی کند. کارتی که موجب خواهد شد این شرکت به رقیبی جدی برای برندهای انویدیا و AMD تبدیل شود.

در چند سال گذشته شایعات بسیاری درباره کارت گرافیک اینتل منتشر شد و حال گزارش جدیدی که به تازگی انتشار یافته نشان می‌دهد اینتل تا ۲۰ روز آینده کارت گرافیک Xe را معرفی می‌کند. دیوید بیلی مدیر بخش گرافیک اینتل در توییتی بیان داشت که روز ۱۷ آگوست (۲۷ مرداد) اعلانیه‌ای درباره گرافیک Xe این شرکت منتشر خواهد شد.

بنابراین برخی اطلاعات جدید پیرامون گرافیک آینده اینتل به دست خواهد آمد. در ماه نوامبر، اینتل اعلام کرد که گرافیک Xe سه ویژگی برجسته‌ی توان محاسباتی بالا، مصرف انرژی کم و کارایی بالا را خواهد داشت. قرار است اولین چیپ گرافیکی این شرکت با معماری نسل جدید ۷ نانومتری در سال آینده به تولید برسد.

گرافیک اینتل نه تنها برای مصارف تجاری بلکه برای گیمرها نیز تدارک دیده شده است. ما همچنین می‌دانیم که پردازنده‌های موبایل Tiger Lake اولین معماری گرافیکی شبیه به گرافیک Xe خواهند داشت و در سپتامبر (شهریور – مهر) امسال رونمایی می‌شوند.

تست گیک بنچ اخیر نشان داده که پردازنده موبایلی Tiger Lake اینتل عملکرد بهتری از محصولات انویدیا و AMD  دارد. به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا مشخص شود اینتل چه گرافیکی را برای آینده تدارک دیده است.

در هر صورت باید تا آگوست امسال منتظر ماند تا مشخص شود این گرافیک با چه سبک طراحی و فنی از راه خواهد رسید. پیش بینی شده اولین گرافیک مستقل اینتل را در اوایل این دهه شاهد باشیم.

منبع
TechSpot
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا