سخت افزار

بروزرسانی نرم‌ افزاری موس‌های Logitech برای پشتیبانی از دقت 25600DPI

برخی موس‌های لاجیتک، یک بروزرسانی برای پشتیبانی از دقت 25600DPI دریافت می‌کنند

اگر یک موس بی‌سیم Logitech G903 Lightspeed و یا G502 Hero خریداری کرده‌اید، به زودی یک بروزرسانی نرم افزاری دقت حسگر موس شما را تا 25600DPI بالا خواهد برد. تمام موس‌هایی که از حسگر‌های Logitech Hero بهره می‌گیرند، این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد.

تا پیش از این، دقت بیشینۀ بهترین حسگر Hero شرکت لاجیتک 16000DPI بود اما این بروزرسانی جدید، این عدد را بسیار بالاتر می‌برد. این اتفاق معمولاً نمی‌افتد؛ ولی اگر موس شما این بروزرسانی را دریافت نکند و شما بسیار مشتاق این دقت فوق‌العاده بالا باشید، نیاز به تعویض حسگر موس خود خواهید داشت. مدل‌های زیر قرار است این بروزرسانی را دریافت کنند:

این دقت بالا چقدر کاربردی است؟

ارتقاهای رایگان همیشه خوشحال‌کننده هستند، ولی این بار بیشتر موضوع رقابت و به رخ کشیدن انعطاف پذیری حسگرهای Hero، به عنوان اولین حسگر‌های Sub-Micron دنیاست. حتی خود شرکت Logitech نیز تائید می‌کند که ارتقای دقت از 16000 به 25600، تنها استفاده‌های محدود گیمینگ دارد (که باز هم درخور توجه است).

با وجود اینکه ساختار Sub-Micron هنوز برای گیمرها کاربردی نیست، پتانسیل بالای معماری Hero و توان بالای حسگر‌های Hero را نشان می‌دهد. حسگر جدید این کار را بدون فدا کردن دقت، حرکات شبیه‌سازی شده و تعداد پیکسل‌های غیر واقعی انجام می‌دهد ودر حال حاضر، یکی از دقیق‌ترین حسگرهای بازار است.  شرکت Logitech

بیایید این ارتقا را، یک جور اورکلاک سنگین (البته بدون نیتروژن مایع!) فرض کنیم. یک میکرون، یک میلیونیم (0.000001) متر است و این طور که لاجیتک ادعا می‌کند، حسگرهای Hero می‌توانند حرکت‌های کوچکتر از یک میکرون را هم حس کنند.

تأثیر منفی روی نگهداری شارژ…؟

قاعدتاً این افزایش دقت، باید روی عمر باتری و شارژدهی مدل‌های بی‌سیم تأثیر منفی بگذارد و همین طور هم است. اما، شرکت لاجیتک عقیده دارد که این تأثیر، خیلی بزرگ نخواهد بود؛ چرا که یک سیستم مدیریت برق هوشمند، نرخ دقت حسگر را با توجه به میزان حرکات آن تنظیم می‌کند تا مصرف انرژی، بهینه‌تر باشد.

چگونه این بروزرسانی را دریافت کنیم؟

شما می‌توانید این بروزرسانی را از طریق ابزار Logitech G Hub دریافت کنید. در نظر داشته باشید که دقت موس‌های قدیمی‌تری که از حسگرهای متفاوت استفاده می‌کنند، با این بروزرسانی افزایش نخواهد یافت.

منبع
PCGamer
نمایش بیشتر

علی قربانی

هوانوردی، هوانوردی، هوانوردی... در کنارش، کمی هم سخت افزار و تکنولوزی 🙂
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا