سخت افزار

آیا Surface Pen جدید با روکش پارچه‌ای در راه است؟

به تازگی جزئیات پتنت جدید شرکت مایکروسافت منتشر شده است که در آن شاهد پوشش پارچه‌ای برای Surface Pen هستیم.

از ابتدای معرفی قلم لمسی شرکت مایکروسافت، یعنی Surface Pen طراحان این شرکت همواره در تلاش هستند تا با ایجاد بهبودها و تغییرات، تجربۀ بهتری را به کاربران خود ارائه بدهند. باتوجه به اطلاعاتی که در پتنت شرکت مایکروسافت منتشر شده ظاهراً در آیندۀ نزدیک شاهد معرفی Surface Pen جدید با روکش پارچه‌ای خواهیم بود.

پتنت جدید شرکت مایکروسافت در تاریخ 10 فوریۀ 2020 منتشر شده که ایدۀ عجیب مهندسان این شرکت را نشان می‌دهد، پوشش پارچه‌ای برای دستگاه‌های الکترونیکی ایدۀ نسبتاً عجیبی به نظر می‌رسد اما در این پتنت به طور مستقیم به قلم Surface Pen اشاره شده است. پتنت جدید مایکروسافت نشان می‌دهد طراحان این شرکت ایدۀ اضافه کردن پوشش پارچه‌ای را به قلم Surface Pen مطرح کرده‌اند. جزئیات بیشتر را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

Surface Pen با روکش پارچه‌ای
Surface Pen با روکش پارچه‌ای

شرکت مایکروسافت در پتنت اخیر خود گفته به دنبال راهکارهایی برای اضافه نمودن روکش پارچه‌ای به دستگاه‌های الکترونیکی و ساخت این پارچۀ مخصوص است. در بخش توضیحات این پتنت شرکت مایکروسافت مثال‌هایی نیز ارائه کرده است، شرکت مایکروسافت در یک مثال به پوشش پارچه‌ای اشاره می‌کند که از یک یا چند الیاف ساختاری برای تولید یک پوشش لوله‌ای شکل که به صورت یکپارچه در هم بافته شده‌اند اشاره می‌کند.

توضیحات کامل شرکت مایکروسافت دربارۀ پتنت مذکور

شرکت مایکروسافت در توضیحات این پتنت چنین نوشته است: « این لولۀ پارچه‌ای طوری طراحی شده که بتواند حداقل قسمتی از دستگاه الکترونیکی را پوشش دهد. این پوشش پارچه‌ای از یک یا چند الیاف مخصوص ساخته شده است که بر اثر حرارت منقبض می‌شوند و همچنین در این پوشش پارچه‌ای از الیاف‌های چسبنده هم استفاده شده است که آن‌ها نیز بر اثر حرارت منقبض می‌شوند.

تمام این الیاف به صورت یکپارچه درهم بافته شده‌اند و خاصیت منقبض شدن بر اثر حرارت را دارند، الیاف مذکور در صورتی که بیشتر از حد معمول در برابر حرارت قرار بگیرند منقبض شده که در نهایت این پوشش پارچه‌ای در اطراف دستگاه الکترونیکی مدنظر منقبض می‌شود.»

Surface Pen با روکش پارچه‌ای
Surface Pen با روکش پارچه‌ای

آیا واقعا شاهد عرضۀ Surface Pen با روکش پارچه‌ای خواهیم بود؟

در گذشته نیز شاهد عرضۀ محصولات شرکت مایکروسافت با روکش‌های پارچه‌ای بوده‌ایم، مانند لپ تاپ‌هایی که در گذشته با روکشی از جنس آلکانترا عرضه شده بودند. شرکت مایکروسافت معتقد است که استفاده از پوشش پارچه‌‍‌ای برای دستگاه‌های الکترونیکی باعث جذاب شدن ظاهر آن‌ها می‌شود.

البته این نکته را نیز فراموش نکنید که پوشش‌های پارچه‌ای جرم زیادی را به خود جذب می‌کنند و ثبت تنها یک ایده به شکل پتنت نمی‌تواند به این معنی باشد که شرکت مایکروسافت درحال ساخت محصولات جدیدی با پوشش پارچه‌ای است.

پتنت‌ها حتماً به مرحله ساخت نمی‌رسند!

امروزه شرکت‌های زیادی دست به ثبت پتنت‌های مختلف می‌زنند و روازنه شاهد شمار زیادی از این پتنت‌ها هستیم که شاید بتوان گفت نیمی از آن‌ها به مرحلۀ عملیاتی نمی‌رسند. بنابراین شاید هرگز شاهد عرضۀ Surface Pen با روکش پارچه‌ای نباشیم. نظر شما چیست؟ آیا مایکروسافت Surface Pen با روکش پارچه‌ای عرضه خواهد کرد یا خیر؟ حتماً دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
سایت ام اس پاور یوزر
نمایش بیشتر

ایمان ایمانی

یک مهندس نرم افزار گیمر 25 ساله، که خیلی به صنعت بازی سازی و IT علاقه داره 🙂 منو در شبکه‌های اجتماعی با اسم whoismriman می‌تونید پیدا کنید.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا