سخت افزار

PlayStation 5 صد برابر سریع‌تر از PS4 است

رئیس و مدیر اجرایی سونی، آقای کنیچیرو یوشیدا در جلسه‌ی اخیر بازاریابی این شرکت مجدداً برای اینکه جهش عظیم کنسول نسل نهمی خود را به رخ بکشد، اعلام کرد که کنسول PlayStation 5 صد برابر سریع‌تر از PS4 است.

سونی در رویداد رونمایی از مشخصات سخت‌افزاری پلی‌استیشن ۵ تمرکز ویژه‌ای روی استفاده از SSD پرسرعت و تاثیرات آن در لودینگ‌ها و پردازش اطلاعات بازی‌ها داشت و همچنان در حال تاکید روی آن است.

مدیر اجرای اپیک گیمز هم در وصف کنسول جدید ژاپنی‌ها گفت: «حتی پی‌سی‌های گیمینگ رده‌بالا هم هنوز نمی‌توانند به خوبی این کنسول باشند.» البته اولین بار نیست که این جملات را می‌شنویم؛ هر چند سال یکبار که وقت تغییر نسل کنسول‌های گیمینگ فرا می‌رسد، شرکت‌ها برای گرم کردن محفل این صحبت‌ها را تکرار می‌کنند. اما تا الان که پیش نیامده است کنسولی بتواند از پی‌سی‌های رده‌بالا بهتر عمل کند؛ با این حال منتظر می‌مانیم تا عملکرد کنسول‌های نسل نهم را نیز ببینیم.

سونی هنوز آنطور که انتظار داریم از پلی‌استیشن بعدی رونمایی نکرده است. اما اخیرا ویدیویی از اجرای دمو موتور بازی‌سازی Unreal Engine 5 روی این کنسول منتشر شده است که باتوجه به آن می‌توانیم انتظارات خود از نحوه اجرای بازی‌های پلی‌استیشن ۵ را سبک و سنگین کنیم.

به زودی در یک رویداد آنلاین از عناوین کنسول موردانتظار پلی‌استیشن ۵ رونمایی خواهد شد. در جبهه‌ی مقابل، ایکس‌باکس هم با برگزاری رویدادهای ماهیانه طرفداران را از اخبار Xbox Series X مطلع می‌کند.

نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا