سخت افزار

PlayStation 5 دومین کنسول سنگین تاریخ است

اینطور که به نظر می‌رسد کنسول PlayStation 5 یکی از سنگین ترین کنسول‌های تاریخ خواهد بود؛ البته اگر اطلاعات منتشر شده روی آمازون صحیح باشند.

شرکت سونی هنگامی که پلی‌استیشن ۳ را روانه بازار کرد، بسیاری آن را یک کنسول سنگین وزن دانستند و واکنش‌های منفی برعلیه آن به وجود آمد. حال به نظر می‌رسد دومین کنسول سنگین وزن تاریخ کنسول‌ها نیز در راه است و ممکن است در این زمینه طرفداران سونی چندان علاقه‌ای به آن نشان ندهند.

دومین کنسول سنگین تاریخ چیزی نیست جز PlayStation 5 که به تازگی در فروشگاه آمازون با وزن ۴.۷ کیلوگرمی فهرست شده. اگر این اطلاعات صحت داشته باشد، پلی‌استیشن ۵ یکی از کنسول‌های سنگین تاریخ صنعت محسوب می‌شود. کسانی که پلی استیشن ۳ را داشته‌اند خاطرات خوبی از وزن آن ندارند. زیرا در مقایسه با پلی استیشن ۲ دو برابر وزن بیشتری داشت.

بسیاری نسبت به این موضوع واکنش منفی نشان دادند و از سونی شکایت داشتند. زیرا وزن این کنسول به ۵ کیلوگرم می‌رسید و سنگین‌ترین کنسول تاریخ لقب گرفته بود. البته فروشگاه آمازون آلمان دقیقا مشخص نکرده وزن شامل کنترلر و اقلام بسته‌بندی هم شده یا تنها کنسول چنین وزنی دارد. یکی از موارد عجیب، وزن مشابه نسخه دیجیتال و غیردیجیتال پلی استیشن ۵ بوده که جای تعجب است.

ما دقیقا نمی دانیم آیا لیست مورد اشاره به وزن دقیق کنسول نسل نهمی سونی اشاره می‌کند یا یک عدد فرضی است. به هر حال باید منتظر ماند تا سونی نسبت به این موضوع واکنشی نشان دهد.

در سوی دیگر Xbox Series X هم کنسول سنگینی محسوب می‌شود و احتمالا سومین کنسول سنگین وزن لقب بگیرد.

منبع
TechSpot
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا