سخت افزار

پشتیبانی از انتقال سیوهای PS4 به PS5 بستگی به توسعه‌دهندگان دارد

سونی تایید کرد که تمام بازی‌های PS5 از قابلیت سیو‌های بین نسلی پشتیبانی خواهند کرد؛ به این معنا که امکان انتقال سیوهای PS4 به PS5 وجود دارد اما قرار دادن این قابلیت‌ در بازی‌ها بستگی به توسعه‌دهندگان دارد.

یکی از بحث‌برانگیزترین قابلیت‌های PS5 توانایی پشتیبانی از سیو‌های میان نسلی بود که سونی به‌تازگی تایید کرده که کنسول‌ نسل نهمی PlayStation 5 توانایی پشتیبانی از این قابلیت را دارد اما با این حال همه‌چیز وابسته به توسعه‌دهندگان می‌باشد.

چندی پیش بود که سونی تایید کرد کنسول جدیدش قابلیت پشتیبانی از بازی‌های کنسول نسل قبل را دارد (در مورد پشتیبانی کنسول PS5 از قابلیت Backwards Compatibility به‌‌صورت کامل می‌توانید در اینجا بخوانید). این کمپانی به‌تازگی تایید کرده که دارندگان PS4 میتوانند سیو‌های خود را با استفاده از کابل لن، Wi-Fi و سیستم ابری (استفاده از این سیستم نیاز به اشتراک PlayStation Plus دارد) از این کنسول به PS5 منتقل کنند و از آن‌‌ها دربازی‌های PS5 استفاده کنند. اما به این نکته توجه کنید که پشتیبانی از سیو‌های نسل قبل دربازی‌های PS5 بستگی به توسعه‌دهندگان و استودیوهای بازی‌سازی دارد.

توجه کنید که انتقال سیو‌های یک بازی از PS4 به PS5 بستگی به توسعه‌دهندگان دارد. این بخشی از متن منتشرشده در بلاگ رسمی PlayStation می‌باشد که متن کامل آن را می‌توانید از این لینک مطالعه نمایید.

این خبر نشان از ناسازگاری و درگیری میان توسعه‌دهندگان و سونی دارد. هفته گذشته استودیو RGG سازنده بازی Yakuza: Like A Dragon تایید کرد که این بازی‌ قابلیت پشتیبانی از سیو‌های Xbox One روی Xbox Series S و Xbox Series X را دارد اما چنین امکانی برای کاربران PS5 وجود نخواهد داشت. از سوی دیگر استودیو Insomniac که یکی از استودیو‌های زیرمجموعه سونی می‌باشد تایید کرد که امکان انتقال سیو‌های بازی Spider-Man Remastered از PS4 به  PS5 وجود نخواهد داشت.

این درست است که بخشی از قابلیت انتقال سیو‌ها میان کنسول‌های نسل هشتم و نهم بستگی به توسعه‌دهندگان دارد اما وظیفه اصلی بر دوش سونی می‌باشد.

کنسول PlayStation 5 در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) عرضه خواهد شد.

منبع
GameSpot
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا