سخت افزار

کنترلر DualSense از صدای بازی برای ایجاد لرزش استفاده می‌کند

سونی به تازگی تایید کرده است که کنترلر های DualSense کنسول PS5 قادر خواهند بود لرزش هایی با توجه به صدای درون بازی ایجاد کنند. آخرین گزارش سونی مربوط به کنترلرهای نسل بعدی این کمپانی نشان می‌دهد که این کنترلر توانایی تولید بازخورد و لرزش بر اساس صدای درون بازی را دارد. همچنین در این گزارش آمده است که با اینکه کنترلر DualSense تجربه واقعی‌تری از بازی را در اختیار بازکنان قرار خواهد داد اما شرکت‌های تولیدکننده بازی به زمان بیشتری برای ایجاد لرزش‌هایی با کیفیت بالا نیاز دارند.

در ادامه این گزارش آمده است از آنجایی که تعداد بسیار کمی از سازندگان توانسته‌اند بازی‌های خود را با این کنترلر وفق دهند، سونی برای کاهش بار مسئولیت از روی دوش سازندگان، بازخوردهای لمسی کاملا جدیدی را در کنترلرهای نسل بعدی طراحی کرده است که کار را بسیار آسان‌تر از قبل برای سازندگان بازی می‌سازد و آن‌ها را از شر مشکلات و سختی‌هایی که با کنترل DualShock 4 داشتند رها می‌سازد.

سازندگان بازی‌ها زمان زیادی را صرف یادگیری، آنالیز داده‌ها و بررسی الگوریتم‌ها کردند تا بتوانند بهترین نوع لرزش را در کنترلرهای جدید شرکت سونی ایجاد کنند.

منبع
VG247
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.
0 0 رای
Article Rating
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 Comments
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x