سخت افزار

PS5 بزرگ‌ترین کنسول تاریخ مدرن خواهد بود

انجمن ملی ارتباطات تایوان (NCC) تصاویر جدیدی از کنسول نسل نهمی سونی منتشر کرده است که نشان می‌دهد PS5 بزرگ‌ترین کنسول تاریخ مدرن است که قرار است به زودی عرضه شود.

طبق گزارش The Verge به تازگی یک نسخه از کنسول جدید سونی به دست انجمن ملی ارتباطات تایوان رسیده است و این انجمن تصاویری از نمای نزدیک این کنسول و کنترلرش منتشر کرده است که طول و عرض PlayStation 5 و DualSense را به خوبی نشان می‌دهد. در ادامه می‌توانید این تصاویر را تماشا کنید.

در رویداد هفته گذشته، سونی‌ قیمت نهایی و تاریخ انتشار کنسول جدید خود را اعلام کرد. همچنین این کمپانی برای جذاب‌تر شدن جنگ میان PlayStation و Xbox بازی‌های انحصاری مانند خود از جمله Final Fantasy 16 ،God of War Ragnarok ،Hogwarts Legacy و Spider-Man: Miles Molares را نیز معرفی کرد که قطعا در آینده باعث فروش بیشتر این کنسول خواهند شد. سونی در رویداد خود علاوه بر تاریخ عرضه و قیمت نهایی PS5 ابعاد این کنسول را نیز منتشر کرد که نشان می‌دهد با بزرگ‌ترین کنسول تاریخ مدرن سروکار خواهیم داشت. به گفته سونی این کنسول ۴۰ سانتی‌متر (۱۵ اینچ) ارتفاع، ۲۶ سانتی‌متر (۱۲ اینچ) طول و ۱۰ سانتی‌متر‌ (۳ اینچ) عرض خواهد داشت که در مقایسه با پرچمدار مایکروسافت کمی بزرگ‌تر است.ایکس باکس سری ایکس ۳۰ سانتی متر (۱۲ اینچ) ارتفاع، ۱۲ سانتی متر (۶ اینچ) طول و ۱۲ سانتی (۶ اینچ) متر عرض خواهد داشت.

نسخه استاندار PS5 با قیمت ۴۹۹ دلار و نسخه دیجیتالی این کنسول با قیمت ۳۹۹ دلار به فروش خواهند رسید. در طرف دیگر کمپانی مایکروسافت کنسول‌های Xbox Series X و Xbox Series S را به ترتیب با قیمت‌های ۴۹۹ و ۲۹۹ دلار عرضه خواهد کرد که شاید قیمت Xbox Series X خیلی برای سونی دردسر ساز نباشد اما قطعا قیمت ۲۹۹ دلار Xbox Series S مشکلاتی برای این کمپانی در پی‌ خواهد داشت. PlayStation 5 قرار است در تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) در بیشتر نقاط دنیا عرضه شود اما این کنسول در کشور‌هایی مانند هلند و بلژیک با تاخیری ۷ روزه، از ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

منبع
IGN
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا