سخت افزار

هر کد ملی یک PS5

اینطور که به نظر می‌رسد سونی روی هر کد ملی تنها اجازه پیش‌خرید یک کنسول PS5 را می‌دهد. البته خداروشکر این موضوع مربوط به ایران نیست که دلال‌ها روی کد ملی مردم PS5 بخرند و با قیمت‌های نجومی به همان مردم بفروشند.

همانطور که اطلاع‌رسانی کردیم، پیش‌فروش کنسول PS5 احتمالا به یک دستگاه به ازای هر فرد محدود خواهد شد. موضوع از آنجا شروع شد که یک پیام خطا در سورس کدهای سایت پیش‌فروش PS5 رویت شد که از احتمال محدودیت سفارش این کنسول خبر می‌داد.

یکی از کاربران ردیت با بررسی کدهای جاوا در سایت رسمی فروشگاه پلی‌استیشن با پیامی با محتوای محدودیت تعداد کنسول خریداری شده به صورت «یک کنسول برای هر فرد» مواجه شد. با این‌ که این پیام نشان‌دهنده‌ی قطعی این نیست که هر خریدار تنها قادر به سفارش یک کنسول خواهد بود، اما حداقل خبر از پیش‌فروش احتمالی PS5 در ایام پیش رو خواهد داد.

همچنین این ارور جاوا می‌تواند از قصد سونی برای توزیع عادلانه‌ی کنسول‌های نسل جدید خود خبر بدهد؛ خرید تعداد زیادی از کنسول‌ها توسط یک فرد و فروش در بازار آزاد با قیمت بالاتر اتفاقی است که سونی سعی در عدم تکرار آن دارد.

با همه‌ی این‌ها تاریخ دقیق آغاز پیش‌فروش و قیمت این کنسول همچنان مشخص نشده‌ است تا هواداران چشم‌انتظار اخباری در این‌ باره در رویداد هفته‌ی آینده‌ی سونی باشند.

و البته باید دید تاثیر این محدودیت فروش روی واردات و قیمت PS5 در ایران چگونه خواهد بود. نظر شما چیست؟

منبع
GameRant
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا