سخت افزار

اولین تصاویر Nvidia GeForce RTX 3080

تعدادی تصویر از کارت گرافیک بعدی انویدیا لو رفته و روی وب‌سایت Chiphell منتشر شده است. این‌ها اولین تصاویر Nvidia GeForce RTX 3080 هستند که البته به وضوح مشخص است که مربوط به نمونه‌های اولیه یا نمونه‌های مهندسی شده هستند. تا زمانی که این کارت‌ها از کارخانه خارج و به بازار عرضه شوند، ده‌ها بار طراحی آن‌ها دگرگون می‌شود. اما احتمالا کارت‌های بعدی انویدیا تا حد زیادی شکل و شمایلی مانند تصاویری که می‌بینید دارند.

تصاویر Nvidia GeForce RTX 3080

تصاویر Nvidia GeForce RTX 3080

تصاویر Nvidia GeForce RTX 3080

اگر تصاویر منتشر شده واقعی باشند، با یک کارت گرافیک کاملا منحصر به فرد از سوی انویدیا روبرو خواهیم بود. این کارت گرافیک دو فن دارد که در سمت‌های متضاد تعبیه شده‌اند و هوا را در جهت‌های مختلف به حرکت در می‌آوردند.

کارت گرافیک RTX 3080 طراحی PCB خاصی دارد که به حرف V شبیه است. این طراحی خاص به نزدیکی بیشتر فن‌ها به GPU کمک کرده است. رنگ آبی دور تا دور کارت گرافیک مربوط به خود کارت نیست و متعلق به محافظ آن است.

اولین تصاویر Nvidia GeForce RTX 3080 را دیدیم، کارت گرافیکی که بر پایه معماری Ampere توسعه پیدا کرده است. هنوز تاریخی برای عرضه این کارت گرافیک اعلام نشده اما با توجه به این تصاویر احتمالا بسیار به زمان آن نزدیک هستیم.

نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا