سخت افزار

سونی تمام شایعات دربارۀ کاهش تولید PS5 را تکذیب کرد، PS5 امشب معرفی می‌شود

تنها چند ساعت تا مراسم معرفی پلی استیشن 5 باقی مانده و سونی تمام شایعات را تکذیب کرد

در روز گذشته شاهد انتشار شایعاتی مبنی بر اینکه شرکت سونی ظرفیت تولید کنسول پلی استیشن 5 را کاهش داده است بودیم. گفته می‌شد که دلیل شرکت سونی برای این تصمیم بازدۀ عملکرد ضعیف SoC مورد نیاز برای این کنسول است. همچنین در گذشته نیز اخباری از سوی منابع مختلف منتشر شده که می‌گفتند از آن‌جا شرکت سونی انتظار فروش ده میلیون دستگاه در سال مالی خود را دارد به همین خاطر ظرفیت تولید کنسول پلی استیشن 5 را به دو برابر افزایش داده است.

برنامۀ اصلی سونی برای تولید پلی استیشن 5

 برنامۀ اصلی این شرکت تولید 15 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 تا تاریخ 31 مارس سال 2021 است و شرکت سونی قصد دارد تا بالاترین حد ممکن و تا جایی که تقاضا برای این کنسول وجود دارد تولید آن‌را افزایش دهد؛ هرچند که با توجه به شایعاتی که دربارۀ بازدۀ عملکرد ضعیف SoC مورد استفاده در این کنسول منتشر شده بود، گفته می‌شد که تولید با کاهش مواجه خواهد شد.

گزارش وب‌سایت Bloomberg

خبرگزاری Bloomberg گزارش داده بود که برنامۀ تولید شرکت Sony برای تولید کنسول پلی استیشن 5 از 15 میلیون دستگاه به 11 میلیون دستگاه کاهش یافته است و یک کاهش 4 میلیون واحدی عظیم را شاهد هستیم. در اینجا این سوال برای همه پیش آمده بود که بازدۀ عملکرد این SoC مگر چقدر نامناسب بوده است که ظرفیت تولید را 4 میلیون واحد کاهش داده‌اند؟

تراشۀ پلی استیشن 5 را TSMC تولید می‌کند

تراشۀ مورد استفاده در کنسول پلی استیشن 5 را شرکت AMD طراحی کرده و تولید این تراشه به عهدۀ شرکت TSMC است، در سایر گزارش‌های منتشر شده گفته می‌شد که شرکت TSMC تاکنون تنها موفق شده تا 50% سفارش مورد نیاز شرکت سونی را تولید کند که دلیل این اتفاق می‌تواند طراحی بد شرکت AMD یا مسائل دیگر باشد. چرا که شرکت TSMC در تولدی تراشه‌های مبتنی بر لیتوگرافی 7 نانومتری به عنوان یک استاد حرفه‌ای شناخته می‌شود و کمی دور از ذهن است مشکلی در تولید تراشۀ مورد نیاز کنسول پلی استیشن 5 مشکلی داشته باشد.

همچنین برخی از کارشناسان معتقد‌اند که اخیراً به دلیل کاهش ارزش سهام شرکت TSMC این شرکت با مشکلاتی در زمینۀ مالی مواجه شده که ممکن است باعث کاهش تولیدات آن شوند.

شایعات را کنار بگذارید! سونی تمام آن‌ها را تکذیب کرد

شرکت سونی به دنبال شایعاتی که دربارۀ کاهش ظرفیت تولید کنسول پلی استیشن 5 به خاطر عملکرد ضعیف SoC مورد استفاده در این کنسول منتشر شده بود واکنش نشان داده و در بیانیه‌ای اعلام کرده است که: «انتشار اطلاعات در مورد روند و ظرفیت تولید کنسول پلی استیشن 5 در سیاست‌های شرکت ما وجود ندارد، اما با این حال تأکید می‌کنیم که اطلاعات منتشر شده توسط رسانۀ خبری Bloomberg به هیچ وجه صحت نداشته و ما کاملاً این اخبار را تکذیب می‌کنیم. ظرفیت تولید کنسول پلی استیشن 5 از ابتدای تولید انبوه آن تاکنون هیچ تغییری نداشته و ظرفیت تولید آن کاهش نخواهد یافت.»

تبلیغات منفی برای زمین زدن شرکت‌های مختلف

امروزه بسیاری از رسانه‌ها دست به انتشار چنین شایعاتی می‌زدند و این موضوع می‌تواند سبب تبلیغات منفی برای شرکت‌های مختلف شود، شایعات روز گذشته می‌توانستند به طور جدی برای طرفداران شرکت سونی شک و تردید ایجاد کنند و ممکن بود در برنامه فروش کنسول پلی استیشن 5 و حتی مراسم معرفی این کنسول که زمان زیادی تا برگزاری آن باقی نمانده تأثیر منفی بگذارند.

PS5 Showcase time
زمان برگزاری مراسم معرفی پلی استیشن 5

پلی استیشن 5 امشب معرفی می‌شود

بهرحال شرکت سونی به موقع وارد عمل شد و با بیانیه‌ای که منتشر کرد تمام طرفداران خود را از شک و تردید خارج نمود. اکنون باید منتظر بمانیم تا ببینیم شرکت سونی در کنفرانس آنلاین امشب در ساعت 03:00 بامداد به وقت تهران برای معرفی کنسول جدید خودش چه تدارکی دیده و چه سورپرایزهایی برایمان آماده کرده است. نظر شما چیست؟ برای مراسم امشب شرکت Sony آماده هستید؟

منبع
TechpowerupGSM Arena
نمایش بیشتر

ایمان ایمانی

یک مهندس نرم افزار گیمر 25 ساله، که خیلی به صنعت بازی سازی و IT علاقه داره 🙂 منو در شبکه‌های اجتماعی با اسم whoismriman می‌تونید پیدا کنید.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا