سخت افزار

ساخت هر PS4 کمتر از ۳۰ ثانیه زمان می‌برد

در خط تولید سونی در ژاپن از ۲۶ ربات و تنها ۴ انسان برای افزایش بازده تولید استفاده می‌شود. این خط تولید می‌تواند فرآیند ساخت هر PS4 را تنها در ۳۰ ثانیه انجام و به اتمام برساند.

گزارش جدیدی از مجله اقتصادی Nikkei، نگاهی به پشت پرده‌ی خط تولید کنسول‌های پلی‌استیشن در ژاپن انداخته است. یکی از قابل توجه‌ترین نکات در فرایند ساخت یک کنسول، استفاده از ربات‌ها در مقیاسی وسیع بوده است.

این گزارش عنوان می‌کند که این فرایند اتوماسیون پیشرفته، به خط تولید پلی‌استیشن در شهر کیسارازو توانایی تولید یک کنسول PS4 تنها ظرف ۳۰ ثانیه را می‌دهد.

نیروی انسانی نیز به صورت محدودی در این خط تولید نقش دارد؛ به گونه‌ای که تنها از ۲ نفر برای قرار دادن مادربورد کنسول در مدار تولید و ۲ نفر برای بسته‌بندی کنسول پس از پایان کار استفاده می‌شود.

سونی برای سر هم کردن کنسول‌های خود از روبات‌های شرکت Mitsubishi Electric استفاده می‌کند. به طور کلی از ۲۶ ربات در خط تولید استفاده می‌شود و در بعضی مواقع دو ربات برای انجام یک کار با هم همکاری می‌کنند.

این خط تولید اتوماتیک در کیسارازو ژاپن در سال ۲۰۱۸ میلادی تکمیل شد و احتمالا همان خط تولیدی باشد که کنسول PS5 را پس از انتشار در ادامه‌ی امسال تولید خواهد کرد.

علاوه بر تولید PS5، سونی به تولید کنسول‌های PS4 و PS4 Pro ادامه خواهد داد تا این ربات‌ها به همین زودی از کار بیکار نشوند. ربات‌ها به این فرایند سرعت و بازده بیشتری می‌بخشند و هیچ کس در این کمپانی، بابت انقلاب ربات‌ها علیه انسان‌ها علی رغم بیشتر بودن تعدادشان نگران نیست.

منبع
VG247GameSpot
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا