سخت افزار

سونی علاقه‌ای به عرضه بازی‌های PS5 برای PS4 ندارد

جیم رایان، مدیر اجرایی پلی‌استیشن در صحبت‌های اخیر خود آب پاکی را روی دست دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۴ ریخت و اعلام کرد سونی علاقه‌ای به عرضه بازی‌های PS5 برای PS4 ندارد.

با این حساب سونی ترجیح داده سیاستی دقیقا مخالف با آنچه که کمپانی رقیب یعنی مایکروسافت اتخاذ کرده است در پیش بگیرد. مایکروسافت اطمینان داده است که بازی‌های فرست‌پارتی خود را حداقل به مدت دو سال برای کنسول قدیمی سابق خود، ایکس‌باکس وان نیز عرضه می‌کند.

در جبه‌ی مخالف، Sony به تمامی توسعه‌دهندگان دستور داده است بازی‌هایی که برای پلی‌استیشن ۴ می‌سازند را حتماً برای پلی‌استیشن ۵ بهینه‌سازی کنند. سونی وعده داده است که در هنگام عرضه PlayStation 5، حداقل ۱۰۰ عنوان از نسل قبل به صورت بهینه‌سازی شده برای نسل نهم در دسترس قرار می‌گیرد.

سونی علاقه‌ای به عرضه بازی‌های PS5 برای PS4 ندارد و این سیاستی نیست که تصمیم داشته باشد آن را اجرایی کند و یا حتی برای آن برنامه‌ریزی کند. جیم رایان در صحبت‌های اخیر خود به این موضوع اشاره کرده است که ما به ارتقا نسل‌ها اعتقاد داریم. ما برای ایجاد ویژگی‌ها و مزیت‌های جدید بسیار زحمت کشیده‌ایم. ویژگی‌هایی که کنسول‌های قدیمی فاقد آن هستند. به همین دلیل سونی علاقه‌ای به عرضه بازی‌های ساخته شده با هدف استفاده حداکثری از قابلیت‌های جدید پلی‌استیشن ۵، برای پلی‌استیشن ۴ ندارد.

سیاستی که سونی در پیش گرفته است احتمالاً چندان به مذاق گیمرها خوش نخواهد آمد. اما شاید هم تصمیم بدی نباشد. ویژگی‌های مدرن کنترلر DualSense و صدای 3D تنها گوشه‌ای از قابلیت‌های اضافه شده به کنسول جدید سونی هستند. فقدان این قابلیت‌ها در کنسول قبلی می‌توانید آسیب جدی به تجربه بازی‌ها بزند.

نظر شما در این مورد چیست؟ سیاست PlayStation را بهتر می‌دانید یا Xbox؟

نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا