سخت افزار

نظر مدیرعامل پلی استیشن درمورد آمار فروش کنسول پلی استیشن 5 چیست؟

سونی از فروش بالای کنسول بعدی خود بسیار مطمئن است!

جیم رایان، مدیرعامل پلی استیشن پیش بینی کرده آمار فروش کنسول نسل بعدی آن‌ها در کمتر از 5 ماه پس از عرضه، از 7.5 میلی دستگاه عبور خواهد کرد. جیم رایان در مصاحبۀ اخیر خود با وب سایت کره‌ای Naver به آمار فروش پلی استیشن 5 اشاره کرد. زمانی که از او در مورد میزان تقاضا و پیش خریدها سوال شد، رایان گفت که انتظار دارد در سال مالی فعلی شرکت سونی (که تا 31 مارس 2021 ادامه دارد) تعداد بیشتری از کنسول پلی استیشن 5 نسبت به پلی استیشن 4 در زمان مشابه به فروش برساند.

صحبت‌های جیم رایان درمورد فروش پلی استیشن 5

«دومین دورۀ پیش فروش در کشور کرۀ جنوبی از ظهر روز چهارشنبه، 7 اکتبر برنامه‌ ریزی شده است. ما فکر می‌کنیم پلی استیشن 5 در اولین دورۀ سه ماهه مالی خود فروش بیشتری نسبت به پلی استیشن 4 در همین بازه، خواهد داشت.»

همان‌طور که سونی در گزارش درآمد سالانه خود (زمانی که پلی استیشن 4 منتشر شده بود) اشاره کرد، 7.5 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 بین بازه زمانی نوامبر 2013 تا 31 مارس 2014 به فروش رسیده است. طبق گفتۀ مدیرعامل پلی استیشن، سونی انتظار دارد فروش پلی استیشن 5 از این مقدار نیز فراتر برود.

اندرو هاوس، مدیر عامل سابق سونی در سال 2014 گفت:

«پاسخ جامعۀ جهانی بازیبازان برای پلی استیشن 4 بسیار چشم‌گیر بوده و ما واقعاً به خود می‎‌بالیم که گیمرها پلی استیشن 4 را به عنوان کنسول نسل بعدی خود انتخاب کرده‌اند.»

این یک نوع رجز خوانی از سوی سونی به شمار می‌رود و واقعاً جالب خواهد بود تا ببینیم آمار فروش پلی استیشن 5 در ماه‌های آینده چگونه پیشرفت می‌کند. برای مقایسه، کنسول پلی استیشن 5 در تاریخ 10 الی 19 نوامبر به بازار عرضه خواهد شد و پلی استیشن 4 حدوداً 10 روز بعد و در تاریخ 29 نوامبر به بازار عرضه شد، این در حالیست که پلی استیشن 4 در کشور ژاپن تا 22 فبریه 2014 عرضه نشده بود. به همین ترتیب، با توجه به اینکه پلی استیشن 4 برای مدت زمان کوتاه‎تری به صورت جهانی (تا آپریل 2021) در دسترس است. بنابراین، فروش اولیۀ پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 نسبت به سال مالی فعلی شرکت سونی، نمی‌تواند به صورت مستقیم مورد مقایسه قرار بگیرد.

منبع
Wccftech
نمایش بیشتر

سهیل حسینی

گیمر، علاقه مند به تکنولوژی و بازی های ویدئویی
5 1 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا