سخت افزار

دلیل عدم معرفی پرچمدار پردازنده‌های Kirin در IFA 2020

در نمایشگاه IFA 2020 هیچ پردازندۀ موبایلی پرچمدار جدیدی معرفی نشد!

شرکت هوآوی در کنار شماری دیگر از برندهای فعال در حوزۀ تولید گوشی‌های هوشمند و پردازنده‌‌های موبایلی در نمایشگاه IFA 2020 حضور دارد، این شرکت امسال هیچ پردازندۀ مخصوص موبایل پرچمداری را معرفی نکرد.

علی رغم اینکه شرکت هوآوی در تاریخ سوم سپتامبر امسال تأیید کرده بود که درآیندۀ نزدیک نسل جدید پردازنده‌های موبایلی خود را معرفی خواهد کرد، هیچ مدل جدیدی در نمایشگاه IFA 2020 معرفی نکرد. تمام کاربران و کارشناسان حاضر در نمایشگاه IFA 2020 منتظر بودند که محصول جدید چینی‌ها رونمایی شود اما هیچ محصولی رونمایی نشد. امسال نخستین سالی بود که شاهد معرفی نسل جدید SoC جدید شرکت هوآوی نبودیم.

دلیل عدم معرفی نسل جدید پردازنده‌های Kirin چیست؟

به نظر می‌رسد که یکی از دلایل مهم این اتفاق عدم اطمینان شرکت هوآوی به ادامۀ همکاری‌اش در زمینۀ تولید پردازنده‌های موبایلی با شرکت TSMC است. چینی‌ها نمی‌خواهند با معرفی محصولات جدید توجه رسانه‌های خبری را به سمت خود جلب کنند و انتظارات کاربران را افزایش دهند. فعلاً وضعیت همکاری شرکت هوآوی با غول تراشه سازی تایوانی یعنی شرکت TSMC مشخص نیست و احتمال اینکه هوآوی نتواند در محصولات معرفی شده را در زمان مقرر عرضه کند وجود دارد. این نکته را نیز فراموش نکنید که تمام شرکت‌هایی که از نرم افزار و سخت افزار آمریکایی استفاده می‌کنند، از تاریخ 14 سپتامبر دیگر اجازۀ همکاری با شرکت هوآوی را نخواهند داشت.

Huawei Kirin Processor
پردازندۀ Kirin شرکت هوآوی

 تحریم‌ها علیه شرکت هوآوی

شرکت TSCM در حال حاضر مشغول ساخت و انجام سفارش‌های فعلی شرکت هوآوی است و تا تاریخ 14 سپتامبر به همکاری‌اش با شرکت هوآوی ادامه خواهد داد. به نظر می‌رسد که شرکت TSCM تا آن زمان بتواند پردازنده‌های مورد نیاز شرکت هوآوی برای گوشی‌های سری Mate 40 را به موقع تحویل دهد تا شرکت هوآوی بتواند گوشی‌های مذکور را در زمان مقرر به بازار عرضه کند.

اتفاقی که در نمایشگاه IFA 2020 امسال رخ داد سبب ناامیدی بسیاری از کاربران و کارشناسان شده است، همه درانتظار معرفی Kirin 9000 که به عنوان اولین پردازندۀ موبایلی مبتنی بر لیتوگرافی پنج نانومتری شرکت TSMC بودند. در هر صورت به نظر می‌رسد که شرکت TSMC سفارش 15 میلیون پردازندۀ جدید را دریافت کرده است و احتمال دارد در آیندۀ نه چندان دور شاهد معرفی پردازندۀ جدید Kirin باشیم.

آیا شما هم دربارۀ معرفی محصولات جدید شرکت هوآوی دچار ناامیدی شده‌اید؟ حتماً دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
سایت جی اس ام آرنا
نمایش بیشتر

ایمان ایمانی

یک مهندس نرم افزار گیمر 25 ساله، که خیلی به صنعت بازی سازی و IT علاقه داره 🙂 منو در شبکه‌های اجتماعی با اسم whoismriman می‌تونید پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا