سخت افزار

نه، دسته PS4 با بازی‌های PS5 سازگار نیست

سونی اعلام کرد که کدام تجهیزات PS4 با PS5 کار خواهد کرد

شرکت Sony اطلاعات بیشتری درباره سازگار بودن لوازم و تجهیزات جانبی PS4 با PS5 منتشر کرده است.

طی پستی در وبلاگ رسمی PlayStation گفته شده است که کنسول نسل نهمی این شرکت با کدام لوازم جانبی سازگار خواهد بود. همانطور که انتظار می‌رفت، دسته DualShock 4 (دسته کنسول PS4) با بازی‌های PS5 سازگار نخواهد بود، چراکه شرکت Sony معتقد است که بازی‌های PS5 باید از ویژگی‌های جدید DualSense PS5 (مانند Haptic Feedback) بیشترین استفاده را ببرند. البته DualShock 4 با بازی‌های نسل قبلی که در PS5 اجرا شوند سازگار خواهد بود.

شرکت سونی نوشته است:

«نه، ما معتقدیم که بازی‌های PS5 باید از توانایی‌ها و ویژگی‌های جدیدی که به این پلتفرم اضافه کرده‌ایم بیشترین استفاده را ببرند و قابلیت‌های دسته DualSense نیز از این قاعده مستثنی نیستند.»

البته کاربران می‌توانند خوشحال باشند که تمامی هدست‌هایی که از طریق جک 3.5 میلی‌متری و یا USB به PS4 وصل می‌شدند (اعم از هدست‌های خود Sony و یا شرکت‌های دیگر) با کنسول PS5 نیز سازگار خواهند بود.

خلاصه بخش‌های اصلی پست شرکت Sony را اینجا مشاهده می‌کنید:

  • همه لوازم جانبی خاص مانند فرمان‌های لایسنس شده، دسته‌های Arcade و دسته‌های پرواز با بازی‌های PS5 و بازی‌های نسل قبلی پشتیبانی شده در این کنسول نیز سازگار خواهند بود.
  • هدست‌های بی‌سیم Platinum و Gold درکنار سایر هدست‌هایی که با جک 3.5 میلی‌متری و یا USB به PS4 وصل می‌شدند در PS5 نیز پشتیبانی خواهند شد.
  • دسته بی‌سیم DualShock 4 و سایر دسته‌هایی که لایسنس شده هستند با بازی‌های نسل قبلی پشتیبانی شده در کنسول جدید، با PS5 سازگار خواهند بود.
  • همه سری دسته‌های PS Move Motion و PlayStation VR Aim نیز با بازی‌های PS5 که واقعیت مجازی دارند (PS VR) سازگاری خواهند داشت.

کنسول PlayStaion 5 قرار است اواخر امسال روانه بازار شود ولی شرکت Sony هنوز راجع به قیمت و روز دقیق عرضه آن صحبتی نکرده است.

منبع
سایت wccftech
نمایش بیشتر
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا