سخت افزار

کنسول Xbox Series X همچون PS5 با استقبال زیادی مواجه شده است

نتایج پیش‌فروش Xbox Series X نشان می‌دهد که این کنسول از لحاظ فروش دست‌کمی از PS5 نداشته است

پیش‌فروش کنسول جدید Xbox مدتی است که آغاز گردیده است و از همین آغاز کار با استقبال سیل عظیمی از گیمر‌ها و افزاد مشتاق به خرید هرچه زودتر Xbox Series X و Xbox Series S مواجه شده است.

این‌روز‌ها بسیاری از گیمر‌ها در سراسر دنیا بی‌صبرانه در انتظار کنسول‌ها و کارت‌های گرافیک نسل جدید بوده و در تلاش برای خرید آن‌ها هستند. چند روز پیش بود که شرکت سونی پیش‌فروش کنسول PS5 را آغاز کرد. اما این پیش‌فروش مطابق انتظار پیش نرفت و موجودی سونی خیلی سریع به اتمام رسید و بسیاری از گیمر‌ها موفق به پیش‌خرید PS5 نشدند.

شرکت مایکروسافت با مشاهده تجربه ناموفق سونی در پیش‌فروش کنسول جدیدش، تصمیم گرفت که تاریخ و ساعت دقیق پیش‌فروش Xbox Series X و Xbox Series S را در اختیار عموم قرار دهد. مایکروسافت همچنین لیست وبسایت‌های رسمی برای پیش‌فروش بازی را منتشر کرد. با این‌کار متقاضیان خرید Xbox Series X  و Xbox Series S می‌توانستند با خیالی آسوده و بدون نگرانی نسبت به اتمام رسیدن موجودی، در زمان و مکان مقرر شده اقدام به خرید کنند.

نتیجۀ پیش فروش ایکس باکس

پیش‌فروش کنسول‌های جدید Xbox آغاز شد و پس از حدود 90 دقیقه به اتمام رسید. بسیاری از افراد موفق به ثبت سفارش شدند اما کسانی که اندکی دیر‌تر وارد عمل شدند، موفق به پیش‌خرید کنسول‌های Xbox Series X و Xbox Series S نشدند. فروشگاه‌های اینترنتی همچون آمازون، Target و BestBuy تمام تمام کنسول‌های خود را فروختند.

اتمام موجودی Xbox Series X در آمازون
اتمام موجودی Xbox Series X در آمازون

اتمام موجودی Xbox Series X و Xbox Series S در برنامه پیش‌فروش مایکروسافت در مدت زمان بسیار کم، نشان می‌دهد که کنسول‌های بازی تازه‌وارد مایکروسافت به اندازه کنسول جدید شرکت سونی پرطرفدار و پر فروش بوده است. خرید شرکت Bethesda توسط مایکروسافت بسیاری را متقاعد به خرید کنسول جدید مایکروسافت کرده است. چرا که احتمال انحصاری ایکس باکس شدن بازی‌های شرکت Bethesda وجود دارد.

منبع
Gamerant
نمایش بیشتر

امیرعباس افخمی

امیر یه گیمره. اون به پیکسل آرت علاقه زیادی داره و سعی می‌کنه خوب یادش بگیره! امیر یه دانشجو هم هست و مشغول تحصیل در رشته زبان و ادبیات انگلیسیه. آیدی امیر تو استیم: emirabbasok
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا