سخت افزار

مایکروسافت روی Xbox Series S و Xbox Series X ضرر خواهد کرد

یک منبع تایید نشده ادعا کرده است که مایکروسافت کنسول‌های Xbox جدید خود را با ضرر به فروش‌ خواهد رساند.

مایکروسافت تایید کرده است که Xbox Series X و Xbox Series S به ترتیب با قیمت‌های ۴۹۹ دلار و ۲۹۹ دلار به فروش خواهند رسید که قیمت منصفانه‌ای برای کنسول‌های نسل نهمی به نظر می‌رسد و با این کار مایکروسافت از مسیر قدیمی خود مبنی بر فروش محصولاتش با قیمت بالا فاصله گرفته است.

به گفته Jeff Grubb گزارشگر مجله Venture Beat مایکروسافت روی هر دو کنسول نسل نهمی خود ضرر خواهد کرد و این ضرر روی Xbox Series S به دلیل قیمت پایین‌تر بیشتر خواهد بود اما او هیچ منبعی را برای گفته‌های خود ذکر نکرده است.

هدف مایکروسافت از فروش کنسول‌هایش با قیمتی پایین این است که تعداد کنسول بیشتری را به فروش برساند این کار مایکروسافت باعث می‌شود درآمد بیشتری از خرید بازی، خرید اشتراک Game Pass و خرید‌های درون برنامه‌ای کسب کند که به نوعی می‌تواند ضرر ناشی از فروش کنسول‌ها با قیمتی پایین را جبران کند.

فروش کنسول‌ها با قیمتی پایین استراتژی جدیدی نیست. سال‌هاست که سازندگان کنسول‌های بازی قصد دارند با عرضه محصولاتی ارزان قیمت با پی‌سی رقابت کنند و این استراتژی کمک زیادی به افزایش فروش کنسول‌ها کرده است.

مشخص است اخباری که Jeff Grubb منتشر کرده است رسمی نیستند و باید منتظر اعلام رسمی مایکروسافت بمانیم. از طرفی دیگر آیا سونی نیز PS5 را با قیمت پایین‌تر از قیمت تمام شده این کنسول عرضه خواهد کرد؟ اگر اینگونه نباشد قطعا قیمت PS5 بیشتر از Xbox Series X خواهد بود.

Xbox Series X و Xbox Series S در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) به بازار عرضه خواهند شد.

منبع
GameRant
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا