دنیای آی تی

تست سرعت 5G در ایران؛ ۱/۵ گیگابیت بر ثانیه

امروز ۱ مرداد ۱۳۹۹ در اولین سایت اینترنت نسل پنج راه‌اندازی شده در ایران، تست سرعت 5G انجام شد. نتیجه حاصل از این تست، سرعت هیجان‌انگیز ۱/۵ گیگابیت بر ثانیه یا ۱۵۰۰ مگابیت بر ثانیه بود.

این تست سرعت 5G با همکاری ایرانسل و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور رئیس جمهور، حسن روحانی در اولین سایت 5G در ایران انجام شد. این سایت با همکاری ایرانسل در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، واقع در خیابان کارگر شمالی تهران راه‌اندازی شده است.

نسل پنجم فقط برای ارتباطات نیست، برای اقتصاد دیجیتال کشور است. سال گذشته مرکز هوش مصنوعی را تشکیل دادیم و امسال هم اعلام می‌کنیم که فعالیت نسل پنجم را شروع کردیم.

حسن روحانی

اینطور که ایرانسل اطلاع‌رسانی کرده است، دومین سایت 5G نیز به زودی در ساختمان مرکزی این شرکت افتتاح خواهد شد. در طی هفته‌های آتی چندین سایت دیگر نیز راه‌اندازی خواهد شد که اولویت با مراکز علمی و تحقیقاتی و شهرهای بزرگ خواهد بود.

ایرانسل سرعت ۱/۵ گیگابیت بر ثانیه را پایان کار ندانست و نوید داده است که به زودی سرعت ۳ گیگابیت بر ثانیه را نیز برای نخستین بار در ایران ممکن می‌کند. توجه داشته باشید که ۱۵۰۰ مگابیت بر ثانیه معادل ۱۸۷ مگابایت بر ثانیه و ۳۰۰۰ مگابیت بر ثانیه معادل ۳۷۵ مگابایت بر ثانیه است.

منبع
ایرانسل
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا