دنیای آی تی

اپل موتور جستجو خودش را می‌سازد

یک منبع ناشناس تایید کرد که اپل در حال خرج کردن مبلغ زیادی برای خرید قطعات یک سرور مرکز داده است و به نظر می‌رسد در حال راه‌اندازی موتور جستجو اختصاصی خود است. به گفته Digitimes بزرگ‌ترین کمپانی دنیا و اولین کمپانی‌ای که ارزشش از مرز ۲ تریلیون دلار عبور کرده است مبلغ هنگفتی را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ خرج کرده است.

واردات محموله‌های قطعات سرورها در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال‌ها گذشته ۲ برابر شده است و انتظار می‌رود بیشتر هم شود. اجزای سرورها معمولا شامل پردازنده‌های AMD EPYC و intel Xeon، حافظه رم (RAM)، حافظه (SSD و Hard Drives) و تجهیزات شبکه می‌باشد.

طبق گزارش‌های منتشر شده، اپل نسبت به پارسال مبلغ کمتری را برای CAPEX (مبلغی که کمپانی‌ها برای سرمایه‌گذاری در آینده خرج می‌کنند) خرج کرده است و از طرفی دیگر مبلغ قابل توجهی را برای خرید قطعات سرورهای مرکز داده صرف کرده است که شایعات ساخت موتور جستجو انحصاری اپل را قوی‌تر می‌سازد.

گوگل‌ سالانه مبلغ زیادی را به کمپانی‌ها می‌پردازد تا موتور جستجو پیش‌فرض آن‌‌‌ها باشد. اپل با ساخت موتور جستجو خود هم از شر بزرگ‌ترین رقیب خود خلاص می‌شود هم می‌تواند اطلاعات بیشتری از کاربران خود به دست بیاورد.

منبع
TechRadar
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا