دنیای آی تی

پتنت جدید اپل: خروج آب از آیفون مشابه با اپل واچ

استفاده از فشار برای خروج آب از گوشی

 Apple's Water Eject system
قابلیت خارج سازی آب از داخل بدنۀ اپل واچ

شرکت اپل با معرفی اپل واچ نسل دوم قابلیتی به مدل جدید ساعت هوشمند خود اضافه کرده که به طور کامل در برابر نفوذ آب و مایعات دیگر مقاوم باشد. شرکت اپل از همان روزهای اول تاکنون در تلاش بوده است که قابلیت‌های بیشتری برای محافظت محصولات خود در برابر نفوذ آب عرضه کند. شاید متوجه این موضوع شده باشید که اپل واچ از سیستمی برای خارج کردن آب از داخل بدنه بهره می‌برد که باعث پاشش قطرات آب به سمت بیرون می‌شود. قابلیت مذکور Apple Water Eject نام دارد و در پتنت جدیدی که این شرکت ثبت کرده احتملاً شاهد استفاده از این قابلیت در آیفون های بعدی خواهیم بود.

خروج قطرات آب با استفاده از امواج صوتی

شرکت اپل در اپل واچ سیستمی طراحی کرده است که با استفاده از اسپیکر این ساعت هوشمند برای پخش نوعی امواج صوتی خاص استفاده می‌کند که سبب پاشش قطرات آب به خارج از بدنۀ ساعت می‌شوند. این قابلیت هنگامی که در حال استفاده از اپل واچ خود در استخر یا زیر دوش حمام هستید بسیار کارآمد خواهد بود.

Apple's Water Eject patent for iPhone
پتنت جدید شرکت اپل | سیستم پاشش آب به خارج از آیفون

آیفون کاملاً ضد آب می‌شود

شرکت اپل اخیراً پتنتی ثبت کرده است که سیستمی مشابه سیستم اپل واچ را نشان می‌دهد. درخواست ثبت این پتنت ابتدا در سال 2019 توسط شرکت اپل ارسال شده بود که بالأخره مجوز آن به اسم این شرکت به ثبت رسیده است. در طراحی‌هایی که در کنار این پتنت منتشر شده به وضوح می‌توان شباهت این سیستم را به سیستمی که در اپل واچ به کار رفته است مشاهده کرد. همچنین استفاده از ماژول حسگر آب گریز نیز در این طرح‌ها به چشم می‌خورد. گوشی آیفون شما با استفاده از این قابلیت به طور کامل ضد آب خواهد شد و همچنین اسپیکرها و میکروفون‌های آن نیز در صورت تماس با آب آسیبی نخواهند دید.

توانای استخراج انواع سیالات

بر اساس توضیحاتی که دراین پتنت آمده، این سیستم پاشش آب قادر است انواع سیالات از جمله آب ساده یا آب شور و حتی گازها و سایر موارد را نیز از داخل بدنۀ گوشی آیفون شما خارج سازد. این سیستم همچنین می‌تواند وجود کریستال‌های آب شور بر روی شبکۀ مانع نفوذ آب را نیز شناسایی کند. در ادامه می‌توانید قسمتی از توضیحات این پتنت را مطالعه کنید:

«وقتی دستگاه الکترونیکی برای مثال همان گوشی آیفون شما در معرض آب شور قرار می‌گیرد، پس از اینکه آب داخل شبکه‌های مانع تبخیر می‌شود کریستال‌های نمک در این قسمت باقی خواهند ماند. با فعال شدن مکانیزم خارج سازی قطرات آب از داخل بدنۀ این کریستال‌های نمک نیز از بدنۀ دستگاه خارج خواهند شد.»

عادت همیشگی اپل در ثبت پتنت‌هایی که به مرحله عملیاتی نمی‌رسند

تاکنون اطلاعات تکمیلی و دقیق‌تری به دستمان نرسیده است و فعلاً نمی‌دانیم که آیا شرکت اپل از این پتنت جدید در گوشی‌هایی که امسال معرفی خواهند شد استفاده خواهد کرد یا خیر. همانطور که قبل‌تر گفته شد شرکت اپل پتنت‌های بی‌شماری دارد که هرگز به مرحله عملیاتی نرسیده‌اند. همچنین این شرکت به تازگی پتنت دیگری نیز در ارتباط با قرارگیری حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر ثبت کرده است که مورد توجه بسیاری از رسانه‌های خبری قرار گرفت.

بهرحال باید منتظر بمانیم تا ببینیم در آینده از این طرح استفاده خواهد شد یا خیر. نظر شما چیست؟ آیا استفاده از این سیستم ایدۀ مناسبی برای مقاومت در برابر نفوذ آب است؟ حتماً دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
Nine to Five Mac
نمایش بیشتر

ایمان ایمانی

یک مهندس نرم افزار گیمر 25 ساله، که خیلی به صنعت بازی سازی و IT علاقه داره 🙂 منو در شبکه‌های اجتماعی با اسم whoismriman می‌تونید پیدا کنید.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا