دنیای آی تی

تماشاگران مجازی با همکاری لالیگا و الکترونیک آرتز

لالیگا با همکاری الکترونیک آرتز حین پخش زنده‌ی بازی‌های ادامه‌ی فصل، از تماشاگران مجازی و صدای تشویق دیجیتالی در سکوها استفاده خواهد کرد. با ادامه‌ی این فصل از رقابت‌ها در روز سه‌شنبه، ابتکار لالیگا در پخش تلویزیونی این مسابقات استفاده از صداهای دیجیتالی از سکوهای مجازی و صداهای تهیه شده در بازی ویدیویی فیفا می‌باشد.

رقابت‌های لالیگا از این هفته در پشت درهای بسته ادامه خواهد یافت. طی پخش تلویزیونی این مسابقات، بینندگان محلی با دو گزینه‌ی نسخه‌ی عادی یا ارتقا یافته‌ی پخش برای انتخاب مواجه خواهند بود. در حالی که بینندگان خارجی، تنها به نسخه‌ی ارتقا یافته با صدا و گرافیک‌های اضافه شده دسترسی خواهند داشت.

فناوری «سکوهای مجازی» تماشاگران حاضر در ورزشگاه را با لباس تیم میزبان شبیه‌سازی خواهد کرد؛ همچنین در هنگام توقف بازی، این تصاویر به تصویرهای همخوان با رنگ تیم میزبان تبدیل خواهند شد که می‌توانند حاوی شعارها و پیام‌هایی نیز باشند. در طراحی و ساخت این تصاویر شرکتی نروژی به نام VIZRT با لالیگا همکاری کرده است.

صدای مجازی نیز در پروژه‌ای به نام «صدای سکوها» با همکاری شرکت بازی‌سازی EA Sports تهیه شده است. طبق اظهارات لالیگا، این صداها در استادیوم‌های واقعی ضبط شده‌اند و در طول پخش زنده با تصاویر مطابقت داده خواهند شد؛ به گونه‌ای که در جریان مسابقه برای مثال به هنگام رخ دادن خطا یا به ثمر رسیدن گل تغییر خواهند کرد.

خاویر تباس، رئیس اجرایی لالیگا، در این باره گفته است:

ما این تغییرات را اعمال کرده‌ایم تا هواداران از تماشای لالیگا لذت ببرند و برای اجرای آن از شرکای بین‌المللی خود کمک گرفته‌ایم تا تجربه‌ی بی‌نظیری از تماشای فوتبال به‌ ارمغان بیاوریم. هم‌اکنون در شرایطی استثنایی به‌سر می‌بریم؛ اما آن چه برای ما مهم بوده است این است که خودمان را با آن وفق دهیم و پخش تلویزیونی جذاب و نوینی به هوادارانمان ارائه کنیم.

منبع
Evening Standard
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا