دنیای آی تیسخت افزار

انتقاد بنیان‌گذار لینوکس از تمرکز اینتل روی بنچمارک‌ها

لینوس توروالدز، بنیان‌گذار لینوکس ، به انتقاد از تمرکز زیاد اینتل روی نتایج بنچمارک‌ها و دستورالعمل افزونه‌های AVX-512 این شرکت پرداخت و آن را ویروس قدرت خواند که تنها برای بهبود عملکرد پردازنده‌ در بنچمارک‌ها ساخته شده است.

من امیدوارم AVX-512 به طرز دردناکی از بین برود و اینتل شروع به پرداختن به مشکلات واقعی به جای ساخت دستورالعمل‌های جادویی برای نمرات بنچمارک بالاتر، کند. امیدوارم اینتل به اصول اولیه‌ی خود بازگردد مثلا به کار انداختن پردازنده‌های خود و تمرکز روی کدهای معمولی که HPC نیستند.

اینتل افزونه‌ی AVX-512 خود را در سال ۲۰۱۳ میلادی به عنوان بخشی از پردازند‌ه‌ی Xeon Phi x200 و Skylake-X معرفی کرد. این فناوری همچنین به معماری پردازنده‌های جدیدتری مانند Ice Lake نیز راه یافته است. این افزونه جهت بهبود عملکرد پردازنده‌ها در زمینه‌ی شبیه‌سازی‌های علمی، آنالیز مالی، هوش مصنوعی و غیره ساخته شده است.

توروالدز افزود که از تست‌های بنچمارک FP (ممیز سیار) متنفر است و AVX-512 را پروژه‌ای تماما اشتباه و مثالی از این که اینتل تنها به فکر نمرات بنچمارک است، می‌داند.

این اولین بار نیست که توروالدز به انتقاد از اینتل می‌پردازد.

منبع
PC Gamer
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا