دنیای آی تی

تعطیلی فروشگاه‌های فیزیکی مایکروسافت

شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که تمامی فروشگاه‌های فیزیکی خود را در سراسر جهان تعطیل خواهد کرد. اما تعطیلی فروشگاه‌های مایکروسافت چه معنایی دارد و دلیل آن چیست؟

گفته شده که مراکز اصلی این شرکت را (لندن، نیویورک، سیدنی و کمپس ردموند) به این شکل تصور می‌کند که هیچ محصولی برای فروش فیزیکی نخواهد گذاشت، خرده فروشی‌های این شرکت نیز به طور کامل بسته خواهند شد.

نوشته های مشابه

Microsoft گفته است که کارمندان بخش خرده فروشی از راه دور به فروش خود بپردازند، بخشی از کارمندان خرده فروشی نیز به بخش پشتیبانی و آموزش فرستاده می‌شوند. طبق گزارشی از The Verge، هیچ برنامه‌ای برای اخراج کارمندان وجود ندارد.

بستن فروشگاه‌ها باعث هزینه ۴۵۰ میلیون دلاری برای این شرکت می‌شود. شرکت مایکروسافت قاطعانه گفت است که در فروشگاه‌های دیجیتالی خود مانند Microsoft.com سرمایه‌گذاری می‌کند و همچنین در Xbox و Windows که مایکروسافت ادعا می‌کند بیش از ۱.۲ میلیارد خریدار ماهانه در ۱۹۰ فروشگاه مختلف دارند.

از آنجایی که تمرکز فروش ما بیشتر روی فروش آنلاین بوده؛ رشد و تکامل بسیار زیادی در این زمینه داشتیم، و تیم فوق حرفه‌ای ما، موفقیت بزرگی حتی عالی‌تر از هر بازار فیزیکی را به دنیا نشان داده است.

ما از مشتریان Microsoft Store قدردانی می‌کنیم و به دنبال ا‌دامه دادن سرویس‌دهی به مشتریان به شیوه آنلاین هستیم.

David Porter، معاون مدیر اجرایی مایکروسافت

شرکت مایکروسافت تمامی فروشگاه‌های فیزیکی خود را به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل کرده است. طبق گزارش The Verge، مایکروسافت نقشه‌ی بستن فروشگاه‌ها را پیش از این نیز داشته است و روی کار آمدن کرونا فقط به این کار سرعت بخشید.

تعطیلی فروشگاه‌های مایکروسافت فقط چند ماه قبل از عرضه برنامه‌ریزی شده کنسول Xbox Series X اتفاق افتاد. شرکت مایکروسافت از فروشگاه‌های خود برای نمایش و ویترین کردن دستگاه‌ها و محصولات خود از جمله کنسول ایکس‌باکس استفاده می‌کرد.

منبع
eurogamer
نمایش بیشتر

مرتضی گلستانی

کامپیوترها برای من بی‌جان نیستن؛ حرارتی که تولید می‌کنن و صدایی که ازشون درمیاد به من یادآوری می‌کنه که اون‌ها هم زنده هستن و حس دارن.
0 0 رای
امتیاز این مطلب
اطلاع رسانی در مورد
guest
0 کامنت
کامنت داخل متن
دیدن تمام کامنت‌‌ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا